ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורה אמיר נגד אמיר יצחק :

החלטה בתיק ע"א 9007/15
בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט צ' זילברטל

המבקשת:
אורה אמיר

נ ג ד

המשיבים:
1. אמיר יצחק

2. עו"ד אלעד לוי

3. כונס הנכסים הרשמי

בקשה לעיכוב ביצוע הליכי מכירה

בשם המבקשת:
עו"ד יהודה שוורץ

החלטה

בפניי בקשה "דחופה ובהולה לעיכוב הליכי מכירה". ככל שניתן להבין, המבקשת עודנה נשואה למשיב 1 והוא חב לה חוב מזונות. בפסק הדין נשוא הערעור הוכרז המשיב 1 פושט רגל ואושר הסכם מכר למכירת דירה, שככל הנראה, נמצאת בבעלותו. בגדרה של הבקשה דנא, עותרת המבקשת לעיכוב הליכי מכירת הדירה. מעיון בבקשה ובערעור עולה כי ישנו קושי להידרש לבקשה במתכונתה הנוכחית.

ראשית, בעוד שלבקשה לעיכוב ביצוע צורפו גורמים שונים, שככל שניתן להבין, הם חלק מהנושים של המשיב 1, גורמים אלה לא נכללו כמשיבים בערעור אף שיש להם עניין ברור בתוצאותיו, שכן בערעורה מבקשת המבקשת שיבוטלו הליכי פשיטת הרגל.

שנית, אין בבקשה כל פירוט באשר להסכם המכר שאושר בפסק הדין נשוא הערעור. כך, למשל, לא מצוין מיהם הקונים והאם נכללו כמשיבים בעתירה, כן לא נמסרו פרטים באשר להליכי המכירה - מתי הוסכם על המכירה, מתי היא עתידה להתבצע וכדומה.

לא למותר לציין גם, כי בפסק דינו, שניתן יום 19.12.2015 עיכב בית משפט קמא את הליכי המכירה בעשרה ימים, והפנייה לכאן בבקשה "דחופה ובהולה" לעיכוב הליכי המכירה הוגשה רק ביום 28.12.2015, באופן המותיר בידי בית משפט זה סד זמנים דחוק להידרש לבקשה.

לא ניתן להידרש לבקשה במתכונתה הנוכחית מהסיבות המפורטות לעיל. ככל שהמבקשת עומדת על בקשתה, עליה להגיש בקשה מתוקנת וזאת לא יאוחר מיום 3.1.2016.

ניתנה היום, ‏י"ח בטבת התשע"ו (‏30.12.2015).


מעורבים
תובע: אורה אמיר
נתבע: אמיר יצחק
שופט :
עורכי דין: