ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב צבי אל נגד עיריית בני ברק :

לפני כבוד ה שופטת עמיתה יהודית שטופמן
העותרים
1. יעקב צבי אל

2. רון שדה

נגד

המשיבים

  1. עיריית בני ברק
  2. חנוך זייברט
  3. הוועדה המקומית לתכנון ובניה
  4. קרן קיימת לישראל


נוכחים:

ב"כ העותרים עו"ד משה מילר והעותר מר צביאל
ב"כ המשיבים 1-3 עו"ד אלי סומך
עו"ד יהודה ליבוביץ וישראל דרנגר
מטעם המדינה - עו"ד בר עם

פרוטוקול

עו"ד מילר: אנחנו טענו טענה מקדמית שאדון סומך לא מוסמך לייצג את העיריה, כל כתבי בי דין שהוגשו לביהמ"ש הוגשו על ידי פרנקל. אדון סומך הגיש בקשה לביהמ"ש אמר שהוא בא לא כמחליף אלא בנוסף. כל כתבי בי דין שהוגשו עד שסומך הצטרף הוגשו על ידי פרנקל עד לאותה נקודה. לפני שבועיים יצא ממבקר המדינה דוח חדש שעוסק בנושא העסקת יועצים חיצוניים בנושאים שונים. העסקת יועץ חיצוני וקראתי את כל הפסיקה, הרעיון הוא כחוט השני בכל המקומות. אתה יכול להעסיק כראש עיר רק אם באמת אין לו תחליף.

לאחר הפסקה:
עו"ד מילר: אנחנו נענים להצעת ביהמ"ש שאני מוותר על הטענות המקדמיות כאן שאני לא אוכל לטעון אותן לצורך ההליך הזה, אבל אני שומר לעצמי את הזכות לטעון את הטענות הללו בכל ערכאה אחרת. מכיוון שהתכווננו לדיון מקדמי בנושא הזה, יש לנו יועצים שנתנו תצהירים שאנחנו רוצים להביא לביהמ"ש.

עו"ד סומך: אני שמח שחברי ירד מהנושא של הטענות המקדמיות בתיק הזה שחברי מגיש תגובתו לתגובת עו"ד סומך שירשם תגובה לתגובת המשיבים, אני לא חושב שזה צריך להיות אישי. אני לא מקבל מחברי את כתבי בי דין לא רק בתיק הזה, אלא בכל התיקים שיש ביננו.


החלטה

הצעתי לעו"ד מילר להסכים לוותר, לצורך הדיון בעתירה, על טענותיו המקדמיות.

בכל האמור לגבי תיק זה, ויתרו העותרים על טענותיהם המקדמיות והדיון יקויים בעתירה גופה.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ו, 13/12/2015 במעמד הנוכחים.

יהודית שטופמן , שופטת עמיתה

עו"ד סומך: אני מבין שחברי ירצה להגיד שהוא לא בא מוכן לדיון הזה. אלא מה כל העתירה מקדימה את עצמה. אין שום החלטה. צריכים לקבל החלטה לצורך הקמת גן ילדים במקום שהעותרים הגישו עתירה. משמע העתירה מקדימה את עצמה. הוא לא יכול למנוע מאיתנו ל התכנס. זה עלה לדיון אך לא קיבל את האישור. עוד לא התכנסנו בשביל לאשר את זה.

עו"ד ברעם: כשכתבנו את התגובה המקדמית עדיין לא היתה פנייה לקק"ל, איזה פעולה שתיעשה בקרקע דורשת את הסכמת הבעלים. עד כמה שידוע לי בינתיים פנו לרשות מקרקעי ישראל ויש הסכמת בעלים. אנחנו מצטרפים לזה שבינתיים מדובר בעתירה מוקדמת, צריכה להיות החלטה שאפשר לתקוף אותה.

עו"ד מילר: אם ביהמ"ש יעיין בכתבי בי דין שהוגשו על ידי עו"ד פרנקל הוא מאשר שאכן ב- 24.8 היתה בכוונת העיריה לאשר את זה שהליך ההגשה ומה שהוגש בפני הועדה שלא הוזמנו התושבים או כל מתנגד שלא הוזמן, את זה אנחנו תוקפים ובצדק. יש כמה סוגים של תקיפה. יש תקיפה על החלטה ויש תקיפה של רשות שהולכת לעשות פעולה. היא צריכה בישיבה הראשונה להזמין כל נפגע פוטנציאלי ואת זה היא לא עשתה. עצם הבקשה שהוגשה לוועדה הוגשה לא נכון, היא לא נחתמה. לפי חוק תכנון ובניה לא פונים אחרי הישיבה. לפי חוק תכנון ובניה צריכים להחתים אותם כבעלים. פגם שני שלא הוזמנו העותרים משום סיבה. אם לא היינו מקבלים את צו המניעה ב- 24 היו מאשרים את זה. אחרי הצו המניעה השני שלא להניח קרוואנים הם כינסו את הוועדה הם שמו בפניהם שורה של יותר מ- 20 שטחים להפקעה ביניהם שד' הנציב ואין דיון. אם ביהמ"ש רוצה לשכנע אותי שאנחנו נקפיא... יש בפסיקה אפשרות לתקוף בעתירה מנהלית גם שרשות עומדת לקבל החלטה ואין לי זמן לעצור את ההליך. עו"ד פרנקל בתשובות שלו לביהמ"ש מסביר למה הם יכולים לקבל החלטה בלי להזמין את התושבים. איך אנחנו נהיה עירניים אם שום דבר לא מפרסמים?

עו"ד סומך: אני מפנה את ביהמ"ש לסעיף 5 לחוק לענ יינים מנהליים שקובע איך מגישים. מה שמתאר חברי, אנחנו לא שם. כבר מטעם זה צריך למחוק את העתירה. ניתן צו ארעי ללא בטחונות ללא ערבויות. לגבי העתירה עצמה לא רק שהיא משוללת כל יסוד מדובר בשטח של העיריה. מנהל מקרקעי ישראל חתם על הבקשה, לא התקדמנו לשום כיוון. אנחנו נלך לפי החוק ונפרסם ברשומות. אנחנו נודיע לעו"ד מילר את ההחלטה תוך 48 שעות מתי שנדע. אני מבקש שחברי יצהיר את כתובתו לפרוטוקול.

עו"ד מילר: כתובתי למסירת מסמכים: רח' דוד ילין 17 ירושלים.

עו"ד סומך: אני אשלח במייל.


פסק דין

כמוסכם על הצדדים מוחלט כדלהלן:

א. לא יאוחר מתוך 48 שעות ממועד קבלת החלטת הועדה המקומית, המשיבה 3, תשלח ההחלטה למשרדו של עו"ד מילר, שברח' דוד ילין 17 ירושלים.
בנוסף, ידאג עו"ד סומך למשלוח ההחלטה במייל לעו"ד מילר.

ב. נרשמה הצהרת המשיבים 1,2 כי ללא היתר לא יועמדו קרוואנים בגינה נשוא העתירה.

ג. בכפוף לאמור בסעיף א' ובנסיבות העניין, נמחקת העתירה ובטל צו המניעה, כאמור בכפוף להצהרת המשיבים.

ד. אין צו להוצאות וכל צד יישא בהוצאותיו.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ו, 13/12/2015 במעמד הנוכחים.

יהודית שטופמן , שופטת עמיתה


מעורבים
תובע: יעקב צבי אל
נתבע: עיריית בני ברק
שופט :
עורכי דין: