ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרדי בן שמעון נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד הנשיא אברהם טל

העותר
פרדי בן שמעון

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד לימאי מור
ב"כ המשיב עו"ד יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר:
חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב:
מגיש כתב תשובה וחוזר על האמור בו.

ב"כ העותר:
עיינתי בכתב התשובה.
העותר משתחרר ב-29.2.16 שחרור מנהלי. הקפיצות בשעות שניתנות לעותר, הן הגדלות שנעשות בלי יחס ריאלי לרמת המסוכנות של העותר. גם ועדת אלמ"ב שקובעת מסוכנות, היא קובעת על סמך עמדת הקורבן בין היתר וביחס למסוכנות העותר. למיטב ידיעתי, ועדת אלמ"ב לא התכנסה בעניינו של העותר מאז חודש מרץ. כך שהשעות שנקבעו, נקבעו ע"י שב"ס.
גם ועדת אלמ"ב שקובעת את המסוכנות אין התייחסות לקורבן העבירה, ואני סבורה שאין גם מסוכנות כלפי קורבן העבירה. אני לא אלאה את ביהמ"ש בכך שהעותר היה משוחרר במשך 8 חודשים, בעיר נתניה, בסמיכות לקורבן העבירה ולא נפתחו תיקים. כך שגם אם ועדת אלמ"ב קובעת מסוכנות, איני מבינה איך.
ברגע שביהמ"ש נתן החלטה להוציא את העותר לחופשה, אז כל עניין רמת המסוכנות אפשר ללמוד או שהיא מפוחתת או שניתן לאיין אותה אם קיימת בכלל.
הקפיצה הייתה מ-8 שעות ל-10 שעות.

העותר:
שב"ס אמרו שרק ביהמ"ש יוכל לעלות את החופשה עד 27 שעות.
ב"כ העותר:
הקביעה לא מתבססת על רמת המסוכנות. מכתב התשובה אנו למדים שיש בעיה עם לינה מחוץ לכותלי הכלא. מפנה לכך שהעותר היה משוחרר, ישן בבית ולא קרו דברים. רמת המסוכנות של העותר, אין לה כל רלוונטיות לעניין השעות, כי לקבוע הבדל בין 8 ל-10 שעות אין בה כדי לאיין את המסוכנות. היינו בעתירה ליציאת העותר לנתניה, כדי שהעותר ייפגש עם גורמי הטיפול של רש"א.
אני מפנה לעתירה מ-11.11 שהייתה בפני כבוד השופטת ברנט, שם ביהמ"ש אפשר לעותר להיכנס לעיר נתניה, ואת תקרת השעות שתיוותר לאחר שיסיים את הפגישה, השעות האלה תתיווספנה לחופשה הבאה שייצא אליה. לבסוף העותר לא יצא, כי התנאים הגיעו שעה וחצי לפני מועד היציאה, והעותר לא יכול היה לעמוד בו. הוגשה בקשה לכבוד השופטת ברנט, שלא הספיקה לתת החלטה.
הכמות שעות שנותנים לאסיר, ולעותר באופן ספציפי, צריכים להיקבע על סמך רמת המסוכנות.
השאלה אם יש מסוכנות בחוץ, שאם העותר יישן בחוץ יקרה משהו. העותר היה משוחרר במשך חודשים בתוך העיר נתניה ותקופה נוספת של עיכוב ביצוע שניתן ללא תנאים. העותר עובר הליכי טיפול משמעותיים, רש"א מוכנים לקבל אותו. גם אם רמת המסוכנות של אלמ"ב, שאני לא מתרשמת מכך. אני סבורה שההחלטה לא מידתית, כי ברגע שביהמ"ש יתיר את יציאתו לחופשה, יש לכך השלכה למסוכנות. קביעת מספר השעות לא נקבע ביחס למסוכנות שנשקפת לעותר. בעניין הלינה - המשיב לומד מתוך חוות דעת ועדת אלמ"ב ואני לא יודעת איך למדים מכך.
העותר טוען כי אין כניסה לבית המלון עד שעה 12:00, ולכן הוא מבקש לצאת בשעה 10:00 ולחזור בשעה 22:00.

ב"כ המשיב:
אין התנגדות לכך שהעותר ייצא לחופשה בשעה 10:00 ויחזור לבית הסוהר עד לשעה 22:00.1

החלטה

אני נותן תוקף של החלטה להסכמה אליה הגיעו הצדדים, וקובע כי העותר ייצא לחופשה לא יאוחר משעה 10:00 ויחזור לא יאוחר משעה 22:00.

ניתנה והודעה היום, כ"ז כסלו תשע"ו, 9 דצמבר 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: פרדי בן שמעון
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: