ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חברה לביטוח בע"מ נגד מרדכי כהן :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

אליהו חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים

1.מרדכי כהן
2.הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך, בצירוף הנמקה תמציתית. לאחר ששמעתי את עדותו של מר דוד טמיר נהג התובעת, במסגרת הדיון שהתקיים לפניי ביום 30.11.15, והתרשמתי מעדותו, עיינתי בט פסי ההודעה (ת/1 ו- נ/1, בהתאמה), בתמונות של מקום התאונה (ת/2), בתמונות הנזק לרכב התובעת (ת/3) וביתר הראיות, אני סבורה, כי דין התביעה להתקבל וכי האחריות הבלעדית לגרם התאונה מוטלת על כתפי הנתבע 1. מצאתי לקבל את גרסתו של נהג התובעת, מר דוד טמיר, אשר הייתה משכנעת, קוהרנטית וכנה, ולהעדיף אותה על האמור בטופס ההודעה נ/1, המתיימר לשקף את גרסתו הראשונית של הנתבע 1, אשר לא התייצב לדיון משום ש על פי הנטען לא אותר. הנני רואה לקבוע, כי סביר ומתקבל יותר על הדעת שרכב הנתבע 1 הוא אשר סטה מנתיב הנסיעה הימני (המיועד לפניה ימינה בלבד) אל נתיב הנסיעה האמצעי (המאפשר פניה שמאלה) בו נסע רכב התובעת.

הנני דוחה את טענת הנתבעת 2, המבטחת את רכבו של הנתבע 1, בדבר העדר כיסוי ביטוחי רלבנטי בנסיבות העניין. הנני מצדדת בגישת הפסיקה, לפיה הטלת הגבלה על רישיון הנהיגה של חייב, במסגרת הליכי גבייה בהוצאה לפועל , אינה, שוללת, ככלל, כיסוי ביטוחי. מדובר בהגבלה טכנית, פורמאלית השקולה לפקיעת רישיון נהיגה מפאת אי תשלום אגרה. בענייננו, לא ניתן לדעת אם הנתבע 1 ידע על הטלת ההגבלה במועד התאונה , אם לאו. לא הוכח לי ולא שוכנעתי כי נעשו מצד הנתבעת 2 ניסיונות מספקים ומניחים את הדעת לאיתור הנתבע 1. גרסתו של הנתבע 1 אשר להגבלה שהוטלה על רישיון הנהיגה לא נשמעה. כאלה הם פני הדברים גם ביחס לטענה לפיה היה על הנתבע 1 לעבור בדיקה רפואית על מנת לחדש את רישיון הנהיגה שלו.

לאור התוצאה אליה הגעתי לעיל, אני מקבלת את התביעה במלואה ומחייבת את הנתבעים 1 ו – 2, ביחד ולחוד, לשלם לתובעת סכום של 6,037₪, כאשר סכום זה צמוד מיום 24.12.13 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן יישאו הנתבעים 1 ו – 2, ביחד ולחוד, בתשלום אגרת בית המשפט בסך ששולם, שכר עד התובעת כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עו"ד בסכום של 1,500₪.
הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין.

ניתן היום, כ"ב כסלו תשע"ו, 04 דצמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו חברה לביטוח בע"מ
נתבע: מרדכי כהן
שופט :
עורכי דין: