ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין האלה חמאדה נגד בטוח לאומי-סניף :

1


בתי הדין לעבודה

בית הדין האיזורי לעבודה בתל-אביב – יפו

בל 007251/07

בפני:

כב' השופטת אהובה עציון

תאריך:

21/06/2009

האלה חמאדה

בעניין:

המערערת

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

המשיב

פסק דין

1. לפני ערעור על החלטת ועדת עררים של המל"ל, לפיה נדחה הערר של המערערת ונקבע כי אינה זכאית לשר"מ.

בהודעת הערעור המנומקת נטען כי על פי התיעוד הרפואי של המערערת, הן ע"י פסיכיאטרים הן על ידי קרדיולוגים, רופא משפחה ועובדת סוציאלית של בית החולים "אסף הרופא" – זכאית המערערת לקבל שר"מ מהמוסד לביטוח לאומי.

עוד נטען כי החלטת ועדת העררים הושתתה אך ורק על תוצאות בדיקותיה של אחות בריאות הציבור בהתעלם מההמלצות הרפואיות שבידי המערערת.

2. בתשובתו של ב"כ המל"ל נטען כי טיעוני הערעור הינם בתחום הרפואי ואינם מצביעים על טעות משפטית בהחלטת הועדה, לפיכך דין הערעור להדחות.

3. את מידת תלותה של המערערת בעזרת הזולת מעריך המל"ל באופן אובייקטיבי מוחלט ושווה לכל -נפש: ע"י הערכת – תלות שנעשית באמצעות ביקורים של אחות בריאות הציבור בבית המערערת, ובהתייחסות פרטנית לכל המבחנים והתנאים בהם עליה לבחון את מידת התלות של הנבדקת.

מעיון בתוצאות ההערכה הנ"ל, שנעשתה בביקורים חוזרים, עולה שהמערערת איננה מוגבלת בניידות ובפעולות היום - יום לאור ההערכה התיפקודית.

עוד יש ציין כי האחות התרשמה מהתנהגות המערערת ובעלה, כי הם משתדלים להסתיר את מידת עצמאותה התיפקודית ולהבליט, באופן מוגזם ולא אמיתי, את מידת תלותה בזולת.

4. התיעוד הרפואי שעליו נסמכות הטענות בערעור שלפני, כבודו במקומו מונח, אולם אין בו כדי לשמש תחליף להערכת מידת עצמאותה של המערערת בתיפקודה היום-יומי.

משאין מדובר בטעות משפטית או בפגם כלשהו בהליכי הבדיקה, הדיון וההחלטה של ועדת העררים, אני דוחה את הערעור.

5. אין צו להוצאות.

ניתן היום כ"ט בסיון, תשס"ט (21 ביוני 2009) בהעדר הצדדים.

אהובה עציון, שופטת

007251/07בל 720 אביבה מאיר אבהר