ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זנדני מיכל נגד ענת פלדמן :

1


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה

ב ב א ר - ש בע

דמ 001578/09

בפני:

כב' הרשם איתי אדרת

תאריך:

21/06/2009

בעניין:

זנדני מיכל

התובעת

נ ג ד

ענת פלדמן

הנתבעת

נוכחים:

התובעת בלוויית בתה

הנתבעת בלוויית בעלה

פרוטוקול

הנתבעת:

אנו מסכימים כי התובעת זכאית לתשלום בגין דמי הבראה בסך 483 ₪ ולאחר ששמענו את דברי בית הדין לגבי פדיון חופשה סך של 375 ₪ והמחלוקת היא בנוגע לפיצויי פיטורים.

אני טוענת שהתובעת אינה זכאית לפיצויי פיטורים וזאת משום שאני לא פיטרתי אותה. התובעת עזבה מרצונה.

בסביבות חודש ספטמבר 2007 באתי אל התובעת הביתה. התובעת היתה עובדת אצלי מידי יום שלישי ואני אמרתי לה שמשבוע הבא מתחילים אצלי שיפוץ בקומה התחתונה. הבית הוא שתי קומות. אמרתי לתובעת שהבית יהיה הרבה יותר מלוכלך אבל שאנחנו ממשיכים להתגורר בבית בשתי הקומות בעיקר בקומה העליונה. אמרתי לה שאני צריכה אותה עכשיו יותר מתמיד. התובעת אמרה שבגלל השיפוץ והלכלוך שיהיה היא לא רוצה לעבוד אצלי עד שאני אגמור את השיפוץ. לתובעת כבר היה מקום עבודה אחר לאותו יום ג' אצל שכנה שלי מהמושב. כסיימתי את השיפוץ התקשרתי אליה ואמרתי לה שסיימתי את השיפוץ ואם היא מוכנה לחזור אלי והתובעת סרבה ואמרה שלא נעים לה מהאישה שכבר התחילה לעבוד אצלה. ואני איחלתי לה בהצלחה. אני לא פיטרתי את התובעת ואני הייתי צריכה אותה הרבה יותר מאשר קודם בזמן השיפוץ. אני רוצה לציין שיש לי ארבעה ילדים אך שלושה כבר בוגרים והם מחוץ לבית. יש לי בסה"כ ילד אחד בבית והבית היה די נקי.

התובעת:

אני טוענת שהדברים לא נכונים. אני עבדתי אצל הנתבעת והיא באה אלי הביתה ואמרה לי שהיא משפצת את הבית למשך שנה ואחר כך היא תתקשר ויהיה בסדר. הנתבעת אפילו שלפה את הארנק ורצתה לשלם לי עבור עוד יום עבודה עד שאמצא עבודה ואני מצאתי עבודה באותו מושב ועבדתי 10 חודשים ושילמו לי פיצויים והבראה וכל השאר ומאז אני לא עובדת בימי שלישי ואני הייתי עובדת אצל הנתבעת במשך 4 שעות והיא שילמה לי 150 ₪.

הנתבעת התקשרה אלי לאחר שנה ושאלה אם אני רוצה לחזור אליה ואני אמרתי שאני עדיין בשלבים עם המעסיק השני. אני אמרתי למעסיק השני שאני עובדת אצלו שנה ולאחר מכן אני חוזרת לעבוד אצל הנתבעת.

הנתבעת התקשרה אלי ואמרה לי שרק אם ובנה בבית והיא בינתיים תסתדר ומאז הסתיים הקשר.

לשאלת בית הדין:

בתקופה של השיפוץ לא הוצע לי לעבוד אצל הנתבעת היא אמרה לי שלא צריך לנקות את הקומה העליונה והכל היה בשיפוץ בקומה התחתונה.

הנתבעת:

אני לא מצאתי מנקה בתקופה של השיפוץ בקומה התחתונה.

הצדדים:

1. מודיעים לביה"ד כי בהתאם להמלצתו ולסילוק מלא ומוחלט של כל התביעות ומבלי להודות בכל טענה שהיא, הגענו להסכם פשרה לפיו תשלם הנתבעת לתובעת סך של 1,670 ₪ וזאת עד ליום 01/08/2009.

2 הסכום משולם במעמד הדיון בהמחאה לפקודת התובעת. ההמחאה מבנק לאומי סניף 985 מס' המחאה: 1138.

3. עם מתן תוקף של פסק דין להסכם שבין הצדדים, אין לצדדים תביעות כלשהן זה כלפי זה הנובעים מיחסי עובד ומעביד שביניהם, ומסיומם.

4. הצדדים מבקשים מביה"ד ליתן להסכם פשרה תוקף של פסק דין.

______________ _______________

התובעת הנתבעת

פסק – דין

1. הנני מאשר את הסכם הפשרה דלעיל ונותן לו תוקף של פסק דין.

2. האגרה ככל ששולמה תוחזר לתובעת בהתאם לתקנות ביה"ד לעבודה (אגרות), תשס"ח - 2008.

ניתן היום 21 ביוני, 2009 (כ"ט בסיון תשס"ט) במעמד הנוכחים.

איתי אדרת - רשם

שם הקלדנית: שמחה ורון