ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון נגד גיא המוביל תיור :

1


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה

ב ב א ר - ש בע

עב 001227/09

בפני:

כב' הרשם איתי אדרת

תאריך:

21/06/2009

בעניין:

אהרון יזרעאלאשוילי

התובע

נ ג ד

גיא המוביל תיור וסיור (2000) בע"מ

ח.פ. 513031948

ע"י ב"כ עו"ד

בן צבי גבריאל

הנתבעת

נוכחים:

התובע בעצמו

ב"כ הנתבעת ומר אילוז יחיאל - מנהל בנתבעת

פרוטוקול

התובע:

המכתבים שצורפו לכתב ההגנה שהם נגדי כאילו אני משתולל בכביש איך יתכן שהנתבעת החזיקה אותי כל כך הרבה שנים אם אני לא הייתי בסדר ואם אני נהג מסוכן.

לנתבעת אין בעיה להשיג מכתבים מהנוסעים שנוסעים שנים עם הנתבעת.

ב"כ הנתבעת:

בנוגע לשעות עבודתו של התובע אנו מכחישים את טענות התובע. לטענתינו התובע עבד 8 שעות ביום בלבד וכאשר מידי פעם היתה לו נסיעה של עוד חצי שעה ולא יותר.

התובע:

אני טוען בנוגע לשעות העבודה שאני עבדתי כל יום ועבדתי גם בשבתות ובימי שישי עד השעה 12:00 בלילה. המאבטחים של אלתא הייתי אוסף אותם ביום שישי שלוש פעמים ביום וגם בשבתות.

ביום יום אני הייתי יוצא בשעה 04:30 בבוקר לתחנת דלק לתדלק והייתי יוצא לכיוון אלקנה, שער התקווה וראש העין ואני הייתי אוסף משם אנשים. הייתי חוזר ואחרי שהייתי מביא אותם למפעל אלתא אני הייתי נוסע לבית אבות ומשם הייתי אוסף את הקשישים והנכים ועד השעה 08:00 או 08:30 לאחר מכן מאלתא הייתי לוקח בן אדם לאזור התעשייה לעבוד שם במפעל אלבטק. אחרי זה הייתי לי קצת הפסקה ובשעה 12:30 הייתי לוקח אנשים שהם עובדים חצי משרה לכיוון תל-אביב, ראשון לציון ויבנה ומשם הייתי ממשיך לתעשייה האווירית בתל-אביב. בזמן הזה היו לי כמה מכתבים עבור מנהל הנתבעת שאני הייתי אוסף ממספר מקומות בתל-אביב ומאלתא הייתי אוסף מעטפות לבנק לאומי ולבנק הפועלים ומשם הייתי חוזר בחזרה לתל-אביב לתעשייה האווירית והייתי מחכה שמה להביא כרטיסי טיסה לעובדים של אלתא זה היה יום יום. אחר כך כשאני חזרתי בסביבות 16:00 מתל-אביב היתה עוד פעם הסעה לתל-אביב לראש העין ולכל המושבים שהייתי לוקח בבוקר הייתי מחזיר אותם בחזרה וכשהייתי חוזר בשעה 19:30 בערב היתה הסעה לכיוון תל-אביב או לכל כיוון אחר שהיו שולחים אותי בסביבות השעה 20:00 או 20:30 הייתי חוזר ובשעה 22:30 עוד פעם היתה הסעה ואני הייתי חוזר בשעה 23:00 או 23:30 ואני טוען שזה היה מעבר ל-8 שעות.

ב"כ הנתבעת:

אני מפנה למסמך נספח ב' שצורף לכתב ההגנה התובע מראה כאן עזות מצח שאין כדוגמתא וכי אין בנספח ב' שום טענה בנוגע לשעות העבודה.

לשאלת בית הדין:

סידור העבודה שצורף לכתב התביעה מתאריך 28/02/2008 הינו סידור עבודה חדש ונקבע לפי בקשתו של התובע. הסידור הוא מתאריך 28/02/2008 זהו סידור שלאחר שהתובע פוטר והוחזר לעבודה נקבע על פי בקשתו.

אני טוען שהעבודה על פי הסידור מיום 28/02/2008 זו עבודה קלה ולא עבודה קשה בכלל. היום מתחיל בשעה 05:30 בבוקר עד השעה: 07:30 בבוקר הוא חוזר לאשדוד וזאת לאחר שהתובע עושה את הסבב של אלקנה וראש העין. התובע מתדלק את הרכב בלילה ולא בבוקר. התובע עושה עוד איסוף של בית אבות שזה עוד רבע שעה. לגבי אלבטק מדובר על מאסף של פעמיים בשבוע ולא כל השבוע.

בנוגע לסעיף 4 בסידור העבודה לא היתה התייחסות ואנו טוענים שהוא לא היה מביא עיתונים לבית אבות ולוקח מנות דם לקופת חולים.

בנוגע לסעיף 5 בשעה 12:30 התובע אכן היה אוסף עובדים מאלתא וכל הסידור הזה היה לוקח כשעתיים. לאחר מכן בשעה 16:30 עד השעה 17:30 זה היה ההסדר של אלתא. זה היה סידור בעיר. בשעה 19:30 היו נסיעות ספציפיות שגם זה לא לוקח יותר משעתיים.

אני רוצה לציין שני דברים שסעיף 8 לא במסמך של התובע לא קרה בפועל לא היה מקרה שהתובע היה לוקח 4 פעמים בשבוע עובדים של אלתא מחוץ לאשדוד וחוזר בשעה 12:00 בלילה.

הסידור עבודה הזה החזיק בדיוק יומיים שכמובן לאחריו התחילו שוב בעיות עם התובע. הנתבעת היא תחת עינו הפקוחה של משרד התחבורה ואין מצב שעובד יעבוד מעל שעה מסויימת בסידור העבודה וברצף שהוא גורע ממנו את המנוחה שמגיע לו על פי תקנה 168 למנוחת נהגים. הנתבעת קיימת 22 שנה.

מנהל הנתבעת:

מעבר לכך שאני מנהל את הנתבעת ואני הבעלים של הנתבעת אני שירתתי שנים רבות במשטרת ישראל בתפקידי בילוש חקירות ומודיעין אני אומר זאת לבית הדין כי אני מכיר את התקנה 168 על בוריה ובגלל שאני מכיר ההקפדה היא הרבה מעבר לאחרים ולו רק בגלל המצב שקורה בכבישים. על פי התקנה מותר להעסיק נהג עד 12 שעות אך עם הפסקות ובתנאי שיהיה רצף של 7 שעות מנוחה בתוך 24 שעות.

הצדדים:

1. מודיעים לביה"ד כי בהתאם להמלצתו ולסילוק מלא ומוחלט של כל התביעות ומבלי להודות בכל טענה שהיא, הגענו להסכם פשרה לפיו תשלם הנתבעת לתובע סך של 21,800 ₪ וזאת עד ליום 21/07/2009.

2. הסכום ישולם בהמחאה שתרשם לפקודת התובע ותשלח באמצעות דואר רשום לכתובת התובע: מרח' חיים משה שפירא 17/8, אשדוד.

3. עם מתן תוקף של פסק דין להסכם שבין הצדדים, אין לצדדים תביעות כלשהן זה כלפי זה הנובעים מיחסי עובד ומעביד שביניהם, ומסיומם.

4. הצדדים מבקשים מביה"ד ליתן להסכם פשרה תוקף של פסק דין.

______________ _______________

התובע מנהל הנתבעת וב"כ

פסק – דין

1. הנני מאשר את הסכם הפשרה דלעיל ונותן לו תוקף של פסק דין.

2. האגרה ככל ששולמה תוחזר לתובע בהתאם לתקנות ביה"ד לעבודה (אגרות), תשס"ח - 2008.

ניתן היום 21 ביוני, 2009 (כ"ט בסיון תשס"ט) במעמד הנוכחים.

איתי אדרת - רשם

שם הקלדנית: שמחה ורון