ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חנאן חטיב :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקשת: מדינת ישראל

נגד

המשיבה: חנאן חטיב

בקשת רשות ערעור על החלטת בית-המשפט המחוזי בירושלים מיום 17.06.01 בבש"א 6790/01, שניתנה על-ידי כבוד השופט ע' חבש

בשם המבקשת: עו"ד טליה ששון

בשם המשיבה: עו"ד אדוארד שחאדה

בבית המשפט העליון

החלטה

במסגרת התדיינות בבית-המשפט המחוזי בירושלים ביקש המשיב לזמן שורה של עדים, ביניהם מפקד מצ"ח בירושלים, מפקד מג"ב באיו"ש, ראש מדור תביעות בשטחים במשרד הביטחון, הממונה על ארכיון צה"ל במשרד הביטחון, וכן את נציגי אלוף פיקוד המרכז ומפקד משטרת רמאללה. המבקשת התנגדה לבקשה וטענה כי העדים הם עובדי ציבור שזמנם יקר ושהזמנתם לא נומקה כנדרש, ושמכך, לפי תקנה 178(א) לתקנות סדר-הדין האזרחי, יש להסתפק בתעודת עובדי ציבור חלף זימונם לעדות. עוד טענה המבקשת, כי העדים לא נכחו באירוע נשוא התביעה, כי לא תצמח למשיבה תועלת מעדותם, וכי הזמנתם נעשתה שלא בתום לב ומתוך כוונה לגרום להטרדה. מנגד טענה המשיבה, כי עדות העדים וחקירתם נחוצה לתביעתה, וכי הגשת תעודות עובדי ציבור לא תענה על צרכיה.

בית-המשפט המחוזי, סקר את טענות הצדדים ואישר את זימון העדים. הוער, כי מכיוון שהמדינה היא הצד החזק מבין הצדדים אל לה "למתוח את שריריה" בפני הצד התובע, הנחות ממנה באפשרויות העומדות בפניו.

מכאן בקשת רשות הערעור שבפניי, שבגידרה ביקשה המבקשת למנוע את זימון העדים. המבקשת חזרה בעיקר על נימוקיה שטענה בפניי בית-המשפט המחוזי, וטענה גם כי החלטת בית-המשפט המחוזי ניתנה טרם שניתן בידה הסיפק להגיב לתשובת המשיבה. המשיבה, מנגד, תמכה את יתדותיה בנימוקי החלטת בית-המשפט המחוזי.

יש לדחות את הבקשה. בית-המשפט המחוזי, לאחר שדן כמתחייב בטענות הצדדים, החליט לאשר את זימון העדים. הכלל הוא כי ערכאת הערעור לא תטה להתערב בהחלטות דיוניות של הערכאה הראשונה, ובמקרה שבפניי לא מצאתי עילה לחרוג מכלל זה. הבקשה איפוא נדחית.

המבקשת תשא בהוצאות המשיבה בסך 20,000 ש"ח.

ניתנה היום, ט' בשבט תשס"ב (22.01.02).

ת

_________________
העתק מתאים למקור 01068940.L04
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה וניסוח.
שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: pniot@supreme.court.gov.il
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חנאן חטיב
שופט :
עורכי דין: