ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סלים כאמלה נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט י' טירקל
כבוד השופט א' ריבלין
כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

המערער: סלים כאמלה

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערעור על הכרעת הדין וגזר הדין שניתנו
בבית המשפט המחוזי בירושלים בת"פ 1117/00
ביום 26.6.01 על ידי כבוד סגן הנשיא
יעקב צמח

תאריך הישיבה: ט"ו בשבט תשס"ב (28.1.02)

בשם המערער: עו"ד מנחם בלום

בשם המשיבה: עו"ד נעמי גרנות

שרות המבחן: גב' ברכה וייס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

החלטה

1. נתינתו של פסק הדין בערעורו של המערער - העומד היום על מידת העונש בלבד - נדחה פעמים מספר. בהחלטתנו בישיבה הקודמת, ביום 6.9.01, החלטנו, לאור הדברים שנאמרו במכתב "קהילה טיפולית אלפאטם", מרכז משולב לטיפול בנפגעי סמים, ובתסקירו של שרות המבחן, לדחות את המשך הדיון בחודש ימים, על מנת שבתום התקופה יוגש לנו תסקיר משלים עם תוכנית טיפולית להמשך, אם יימצא שיש מקום לכך. לפי האמור בתסקירו המעודכן של שרות המבחן מיום 20.1.02, שהוגש לנו לקראת ישיבת היום, התמודד המערער ביעילות עם הקשיים ויש טעם בהמשך התהליך השיקומי. עוד נאמר בתסקיר כי הערכת שרות המבחן היא "כי שליחתו למאסר תגרום לנסיגה קשה במצבו ותפגע בתהליך השיקום אותו עובר".

2. שמענו את טענות באי כוח בעלי הדין וכן את דברי קצינת המבחן ונראה לנו - אומנם, לא בלי היסוסים - שיש הצדקה לדחייה נוספת של מתן פסק הדין על מנת לאפשר למערער להשתלב בתוכנית שיקומית המשכית, אחרי יציאתו מהקהילה הטיפולית שבה הוא שוהה היום, וזאת בתנאים שנקבעו בתסקירו של שרות המבחן. למותר להדגיש כי אין בדחיה זו משום הבעת דעה בדבר תוצאות הערעור.

3. לפיכך אנו דוחים את המשך הדיון למועד שייקבע לפני מותב זה במחצית השניה של חודש יולי 2002. לקראת הדיון יגיש לנו שרות המבחן תסקיר משלים שבו יובא דיווח מלא על המערער ועל הצלחת הטיפול בו במשך התקופה, לרבות המלצות לעתיד. אם יחול, חלילה, שינוי לרעה בהערכותיו של שרות המבחן יודיע על כך בהקדם לבית המשפט.

4. תנאי שחרורו של המערער בערובה יעמדו בעינם, למעט התנאי המחייב אותו לשהות בקהילה טיפולית אלפטאם, שתחתיו ייקבע כתנאי כי עליו להשתלב בפעילות יום יומית במרכז היום בשועפט, כפי שהמליץ שרות המבחן. אם לדעת הפרקליטות יהיה צורך בהטלת ערובה נוספת תוגש בקשה לכך, עם העתק לבא כוח המערער.

ניתנה היום, ט"ו בשבט תשס"ב (28.1.02).

ת

_________________
העתק מתאים למקור 01056190.M11 - /מפ
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה וניסוח.
שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: [email protected]
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: סלים כאמלה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: