ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יאשיהו יוסף פינטו נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק ע"פ 4301/15 בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט נ' סולברג

המבקש:
יאשיהו יוסף פינטו

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה להארכת ביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ

בשם המבקש:
עו"ד אביגדור פלדמן; עו"ד צבי ואתורי

בשם המשיבה:
עו"ד מורן פולמן

החלטה

1. אמש הגיש ב"כ המבקש "בקשה דחופה ביותר להארכת ביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ". בבקשה התבקשה הארכה "במספר ימים בלבד" של ביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ שהוצא נגד המבקש, כדי לאפשר לו טיפול רפואי דחוף, בעקבות התדרדרות במצבו הרפואי בימים האחרונים.

2. על-פי החלטת בית משפט זה (השופטת ע' ברון) מיום 10.8.2015 הותרה יציאתו של המבקש לארצות הברית למשך 6 שבועות; בהמשך, לבקשתו, הותרה הארכת שהייתו שם על מנת להחלים מהניתוח, ונקבע כי ישוב ארצה עד ליום אתמול.

3. לדברי בא-כוחו, המבקש תכנן לעלות על טיסה חזרה ארצה ביום 6.10.2015, על מנת להגיע ארצה במועד, ולבקשתו גם צרף צילום מכרטיס הטיסה. דא עקא, בימים האחרונים חלה התדרדרות במצבו הרפואי, וביום 5.10.2015 הובא לבית חולים. בבדיקות שעבר הסתבר שנוצרו אצלו זיהומים והצטברו נוזלים באגן. לפיכך, ובהתבסס על מכתב מאת פרופ' שר, המתאר את מצבו הרפואי של המבקש – שאותם לא אפרט מטעמי צנעת הפרט – ביקש ב"כ המבקש לשוב ולהאריך במספר ימים את ביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ, עד אשר יתבהר מצבו הרפואי של המבקש ויתאפשר לו לטוס בחזרה ארצה.

4. בתגובתה, הביעה ב"כ המשיבה תרעומת על הגשת הבקשה במועד שאינו מאפשר את קיומו של צו בית המשפט אשר הורה למבקש לשוב ארצה עד ליום 7.10.2015. משהובא המבקש לבית החולים ביום 5.10.2015 לא היה מקום להגשת הבקשה במועד כה מאוחר, אשר אינו מותיר לבית המשפט ברירה אלא לדחות את מועד חזרתו של המבקש ארצה. המשיבה עומדת על התנגדותה להמשך שהייתו של המבקש בחו"ל, על יסוד הנימוקים שהובאו בתגובותיה לבקשותיו הקודמות. עם זאת, בנסיבות שנוצרו לעת הזאת, אין בידי המשיבה להביע עמדה קונקרטית, לדבריה, עד להמצאת מסמכים רפואיים עדכניים בדבר מצבו של המבקש. המשיבה מבקשת להורות למבקש להמציא מסמכים רפואיים עדכניים לביסוס בקשתו בתוך 24 שעות, כדי לאפשר לה להעביר את המסמכים למומחה מטעמה.

5. צודקת המשיבה בתרעומתה על הגשת הבקשה 'בדקה ה-90'. עם זאת, בקשתה "להורות למבקש להמציא לידי המשיבה מסמכים רפואיים עדכניים המבססים את הבקשה תוך 24 שעות" אינה ברורה, שכן כנספח ב' לבקשה צורף מכתב מפורט מיום 6.10.2015 מאת פרופ' שר, ועליו משתית המבקש את בקשתו. אם לא הומצא מכתב זה לב"כ המשיבה, על ב"כ המבקש להמציאו לה לאלתר. אם ברצונו להגיש תיעוד רפואי עדכני יוכל לעשות כן בתוך 24 שעות. המשיבה תהא רשאית, כבקשתה, להעביר את המסמכים הרפואיים למומחה מטעמה, ואת תגובתה לגופה של הבקשה תגיש עד ליום 15.10.2015.

6. ברכת רפואה שלמה למבקש.

ניתנה היום, ‏כ"ה בתשרי התשע"ו (‏8.10.2015).


מעורבים
תובע: יאשיהו יוסף פינטו
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: