ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ברטו חג'ג' :

החלטה בתיק בש"פ 6341/15 בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט ח' מלצר

העוררת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
ברטו חג'ג'

ערר לפי סעיף 53 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו 1996 על החלטות בית המשפט המחוזי מרכז-לוד ב-מ"ת 5881-07-15 מתאריכים 31.8.2015 ו-16.9.2015

תאריך הישיבה:
ה' בתשרי התשע"ו (18.9.15)

בשם העוררת:
עו"ד אייל כהן; עו"ד איילה אורן

בשם המשיב :
עו"ד ישראל קליין

החלטה

1. לאחר שמיעת טענות ב"כ הצדדים ובעקבות הערות בית המשפט והמלצתו הוסכם בין הצדדים כדלקמן:

א. ערר המדינה יתקבל במובן זה שהמשיב ישהה במעצר בפיקוח איזוק אלקטרוני לאחר שיתקבל דיווח המנהל הנדרש לצורך זה על פי סעיף 22 ב' לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1996 (להלן: חוק המעצרים), כל זאת בתנאים שיפורטו להלן.

ב. המנהל יתבקש למסור בהקדם האפשרי את הדיווח הנדרש הימנו על פי חוק המעצרים (רצוי עוד לפני יום הכיפורים), כאשר המעצר בפיקוח אלקטרוני יהיה בתנאי "מעצר בית מלא" – בבית המשיב ברחוב שמאול ציון 7, נתניה (כולל החצר) 24 שעות ביממה, ללא אפשרות של יציאת המשיב לעבודתו, כפי שנקבע בהחלטת בית המשפט המחוזי הנכבד, שהיא מושא הערר שבפני.

ג. בנוסף לפיקוח האלקטרוני - המשיב ימצא בפיקוח של מי מהמשמורנים שנקבעו בהחלטת בית המשפט המחוזי הנכבד והתנאים שהושתו בהחלטה הנ"ל בהקשר זה על המשיב ועל המשמורנים – ימשיכו לחול עליהם. כן ימשיך לחול צו עיכוב היציאה מן הארץ שהושת על המשיב ודרכונו של המשיב (שפג תוקפו) יופקד – טרם יציאתו למעצר בפיקוח אלקטרוני.

ד. היה ומסיבה כלשהי יימצא כי ביתו של המשיב הנ"ל איננו מותאם לפיקוח אלקטרוני –תיבחן מיידית החלופה האחרת שהוצעה מטעם המשיב ברחוב זו הארץ 9 עמק חפר (אצל משפחת מרשנד) וגם זאת בכפוף לקיום יתר התנאים הנ"ל.

2. אני מאשר את ההסכמות הנ"ל, שיבואו חלף ההחלטה מושא הערר, לאחר ששוכנעתי כי בנסיבות העניין הסדר זה הינו בשלב זה המתאים ביותר למצב הדברים שנוצר בעקבות העמדתו לדין של המשיב וטענות ההגנה שהעלה בא כוחו המלומד של המשיב (עיינו והשוו בש"פ 6241/02 מדינת ישראל נ' חכימי מפי השופטת (כתארה אז) ד' ביניש (31.7.02)).

3. אישור יציאתו של המשיב למעצר בפיקוח אלקטרוני ייעשה בפני בית המשפט המחוזי מרכז הנכבד ועד לאישור האמור ימשיך המשיב לשהות במעצר.

ניתנה והודעה ביום ה' בתשרי התשע"ו (18.09.15)


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ברטו חג'ג'
שופט :
עורכי דין: