ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עזרא שמואל נגד הפועל חיפה מילניום בע"מ :

לפני: כבוד השופטת אביטל רימון-קפלן

התובע:
עזרא שמואל

-
הנתבעת:
הפועל חיפה מילניום בע"מ

החלטה

1. בהמשך להחלטותי מיום 16/8/15 ומיום 23/6/15 בבקשות הנתבעת לדחיית מועד ישיבת ההוכחות שנקבעה ליום 20/9/15, בפני בקשה שלישית במספר של הנתבעת מיום 3/9/15 לדחיית מועד הישיבה.
בזו הפעם (במובחן משתי הפעמים הקודמות) פירטה הנתבעת את האילוצים המקצועיים והמשפחתיים, שבעטים נמנע מבעלי הנתבעת להגיע לארץ לשם התייצבות לדיון ההוכחות שנקבע ליום 20/9/15 ואף צירפה את תצהיר בעליה לאימות הנטען בבקשה. אי לכך עתרה הנתבעת לדחות את הישיבה דחיה קצרה לאחד המועדים שבהם ישהה בעלי הנתבעת בארץ בין ה- 22/10/15 ועד ל-5/11/15.

2. הבקשה על התצהיר התומך בה הועברו לתגובת ב"כ התובע שהתנגד למבוקש, והוסיף כי הוא עצמו צפוי להיעדר מהארץ החל מ-22/10/15 לרגל חופשה פרטית שתוכננה מראש לרגל יום הולדתו וכי עד ליום 5/11/15 מועד בו נקבה הנתבעת כמועד בו צפוי בעלי הנתבעת לעזוב את הארץ, לא ניתן יהיה לקיים את הדיון בשל תיקים אחרים הקבועים לו ואילוצי הגעה לדיון של התובע עצמו.

3. לאחר שעיינתי בבקשה, בתצהיר התומך בה ובתגובת התובע, החלטתי לאור נימוקי הבקשה שבנדון והתצהיר התומך בה, לה יענות באופן חלקי למבוקש, כפי שיבואר להלן.

4. לראשונה, במסגרת הבקשה שבנדון והתצהיר התומך בה, הוסבר מדוע בשל המועדים הרלוונטיים לפעילות משרד רואי החשבון של בעלי הנתבעת, ייבצר ממנו מלהגיע לישיבה המסויימת שנקבעה ליום 20/9/15 , כך שלראשונה הצביעה הנתבעת על טעם שיש בו כדי להצדיק את שקילת הבקשה לדחיית מועד ה ישיבה של ה-20/9/15.
כנגד טעם זה הועלו נימוקי התובע, שעיקרם בחוסר היכולת מצדו ו/או מצד בא כוחו לקבוע מועד נדחה למועדים שהוצעו על ידי הנתבעת.
זאת ועוד, בתיק זה הוגשו תצהיר אחד מטעם התובע, ושלושה תצהירים מטעם הנתבעת וביניהם תצהיר בעליה. בהתחשב בסוגיות השנויות במחלוקת בין הצדדים, לא נראה שבכל מקרה יהיה סיפק להשלים את חקירת כל המצהירים מטעם שני הצדדים בישיבה שנקבעה ליום 20/9/15 .

5. בשים לב למכלול נסיבות המקרה כאמור – האיזון הראוי בין זכותם של שני הצדדים ליומם בבית הדין, לבין זכותו של בעלי הנתבעת להיות נוכח בישיבת הוכחות בה ייחקרו מצהירים אחרים , לבין זכותו של התובע להיות נוכח בישיבת הוכחות בה ייחקרו מצהירים אחרים, לבין אילוציו של כל אחד מהצדדים או בא כוחו לבין אילוצי יומן בית הדין – הוא כדלקמן:
בישיבת ההוכחות שנקבעה ליום 20/9/15 תשמע חקירת התובע וחקירת המצהירים מר מרואני ומר גבאי מטעם הנתבעת.
בתום הישיבה יתואם במעמד הצדדים מועד נוסף לחקירת בעלי הנתבעת על תצהירו.

6. אי לכך, הבקשה מתקבלת באופן חלקי בלבד ואני מורה כי בישיבת ההוכחות שנקבעה ליום 20/9/15 תשמע חקירת התובע וחקירת המצהירים מר מרואני ומר גבאי מטעם הנתבעת. בתום הישיבה יתואם במעמד הצדדים מועד נוסף לחקירת בעלי הנתבעת על תצהירו. אי לכך לקראת הישיבה כאמור יהא על באי כח הצדדים להצטייד במועדים מדוייקים בהם ניתן יהיה לקיים את הישיבה הנוספת, בין אם לפני ה-5/11/15 ובין אם לאחר מכן.

7. הוצאות הבקשה יילקחו בחשבון במסגרת פסק הדין הסופי בתיק.

ניתנה היום, כ"ד אלול תשע"ה, (08 ספטמבר 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עזרא שמואל
נתבע: הפועל חיפה מילניום בע"מ
שופט :
עורכי דין: