ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פאתנה כתרה נגד מדינת ישראל :

לפני: כבוד השופטת אביטל רימון-קפלן

התובעת:
פאתנה כתרה

-
הנתבעת:
מדינת ישראל - משרד החינוך

החלטה

1. בהמשך להמלצת בית הדין בדיון מיום 12/7/15, להחיל את החישוב היחסי לשנים 2006 עד 2013 על כל תקופת העבודה של התובעת, והסכמת התובעת להצעה, לפני תשובת הנתבעת ולפיה גם הנתבעת מקבלת את המלצת בית הדין כאמור. כמו כן צורפו להודעת הנתבעת רישומי המחלה לשנים תשנ"ט, תשנ"ז, תשנ"ח ותשנ"ד; מסמכים בנוגע להיעדרויות התובעת; ותצהיר לגבי היעדר הרישומים לשנים תשנ"ט, תשנ"א ותשנ"ב.

2. אשר על כן, אני מורה בהסכמת הצדדים, כי חישוב ניצול ימי המחלה של התובעת למשך כל תקופת עבודתה יבוצע בהתאם החישוב היחסי לשנים 2006 (תשס"ז) עד 2013 (תשע"ג).
בנסיבות אלו התייתר הצורך לבדוק את רישומי המחלה לשנים שקדמו למועד זה, ויותר מכך, בכל הנוגע לשנים תשס"ז עד תשע"ג, עולה לכאורה מחישובי הנתבעת כי התובעת ניצלה בשנים אלו 127.39 ימי מחלה מתוך מכסה של 212.78 ימים שהם 59.87% מ מכסת ימי המחלה, ואילו לשיטת התובעת היא ניצלה בשנים אלו רק 85.11 ימי מחלה מתוך מכסה של 212.78 ימים שהם 40% ממכסת ימי המחלה.
בין אם כך ובין אם כך, עולה לכאורה מטענות שני הצדדים כי התובעת זכאית לפדיון ימי מחלה בהתאם לאותה קטיגוריה , היינו הקטיגוריה של מי שניצל פחות מ-65% ממכסת ימי המחלה ויותר מ-35% ממכסת ימי המחלה , כך שלמעשה אין רלוונטיות למספר המדויק של הימים שנוצלו בתקופה זו, ולכאורה בהסכמתם של הצדדים כאמור לעיל, מוצתה המחלוקת בתיק זה.

3. משאלו הם פני הדברים, יודיעוני הצדדים עד ליום 14/10/15, האם ניתן למצות את המחלוקת בתיק זה בהצהרה בדבר זכאותה של התובעת לפדיון ימי מחלה בהתאם לקטיגוריה כאמור לעיל תוך שכל צד ישא בהוצאותיו , אם לאו.
ככל שהתשובה בשלילה, יבהיר הצד המתנגד את נימוקיו ומבוקשו לגבי המשך ההליכים.
ככל ששני הצדדים אינם מתנגדים לאמור, יגישו הצדדים הודעה משותפת.

4. לעיוני ביום 15/10/15 לבדיקת תשובות הצדדים וקביעת המשך בכפוף להן.

ניתנה היום, כ"ד אלול תשע"ה, (08 ספטמבר 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: פאתנה כתרה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: