ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה קונה נגד מדינת ישראל :

לפני: כבוד השופטת אביטל רימון-קפלן
התובעים:

  1. משה קונה
  2. מיכאל בלסברג
  3. ישראל אלרן

4.דן מיכאל רוזן
כולם ע"י ב"כ: עו"ד שחר הופמן
-
הנתבעת:
מדינת ישראל
ע"י ב"כ: עו"ד רוני דנון-סבן

החלטה

1. לפני בקשת הנתבעת (להלן – המדינה) לסילוק התובענות המאוחדות שבכותרת על הסף מפאת התיישנות ולחילופין מפאת שיהוי ניכר בהגשתן.
עוד טוענת המדינה כי בכל מקרה דין התביעות בתיקים סע"ש 59936-03-15, סע"ש 59976-03-15 ו סע"ש 59961-03-15, להיות מסולקות על הסף מחמת השתק ו/או מניעות, ולחילופין וככל שטענתה לסילוק מחמת השתק ו/או מניעות תדחה, הרי שעל פי הסכם הפרישה החל על התובעים בתביעות אלו, לא יהיו אותם עובדים זכאים לתנאי הפרישה שנקבעו באותו הסכם, ויהא עליהם להשיב את כל שקיבלו לפי הסכם הפרישה בצירוף הצמדה וריבית כחוק.

2. הבקשה הועברה לתגובת התובעים, המתנגדים לה מכל וכל, הן לגופם של דברים והן מן הטעם שהבקשה איננה עומדת עומדת ברף הנדרש לסילוק התביעות על הסף בשלב ראשוני של ההליך ועוד בטרם הוצגו ראיות הצדדים ונקבעה התשתית העובדתית על ידי בית הדין.

אי לכך, עותרים התובעים לדחיית הבקשה תוך חיוב הנתבעת בהוצאות. לחילופין, ומטעמי יעילות גרידא, מציעים התובעים כי לכל היותר תעוכב ההכרעה בבקשה זו עד לאחר קבלת פסק דין או החלטה אחרת של בית הדין הארצי בעס"ק 12475-02-13 מדינת ישראל- ארגון סגל המחקר ואח' (להלן- פרשת וינצ'ה).

3. לאחר עיון בנימוקי הצדדים זה בכה וזה בכה, נחה דעתי כי טענות הנתבעת, הכוללות בחובן גם שאלות עובדתיות, אינן ראויות להתברר במסגרת הליך של סילוק תובענה על הסף, ומקומן במסגרת בירור התובענות לגופן.

4. אי לכך, אני מורה כי מכלול טענות המדינה נשוא בקשה זו, יתבררו במסגרת הדיון בתביעות המאוחדות שבכותרת, לגופן.
על כך אוסיף כי נוכח הפירוט הרב בבקשה, סברתי כי ניתן יהיה לראות ב בקשה בבחינת "כתב הגנה" מטעם המדינה לתובענות המאוחדות שבנדון ולהסתפק בשינוי כותרת הבקשה , אך לנוכח עתירתה המפורשת של המדינה להתיר לה להגיש כתב הגנה לתובענות ככל שתדחה הבקשה, אני מורה כי עד ליום 5/11/15. תגיש המדינה כתב הגנה מטעמה לתביעות המאוחדות שבכותרת.
העתק יועבר במישרין לב"כ התובעים.

5. הוצאות בקשה זו יילקחו בחשבון במסגרת פסק הדין הסופי בתיק.

6. התיקים המאוחדים שבכותרת, נקבעים לדיון מוקדם במעמד הצדדים ובאי כוחם ליום 17/12/15 בשעה 12:00 .

ניתנה היום, כ"ד אלול תשע"ה, (08 ספטמבר 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: משה קונה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: