ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה דריהם נגד בנק הפועלים בע"מ :

1
בפני כבוד ה שופט רונן אילן

מבקש

שלמה דריהם

נגד

משיב
בנק הפועלים בע"מ

החלטה

בפניי בקשה במעמד צד אחד למתן צו מניעה זמני, למניעת תחילת ההגבלה על חשבון המבקש, חשבון מספר 19658 בסניף 663 בבנק הפועלים (להלן: "החשבון").
הבקשה הוגשה במסגרת ההליך העיקרי, שהינו הליך ערעור לפי חוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א-1981 (להלן: "החוק"), על פיו מתבקש בית המשפט להורות למשיב שיבטל הבאת כל השיקים שפורטו בהודעת ההגבלה מ מנין השיקים שסורבו לצורך הגבלת החשבון, כך שמעשית תימנע הגבלת החשבון.
לאחר שבחנתי את נימוקי הבקשה, כאשר המבקש טוען שקבל את הודעת ההגבלה רק לאחר שזו נכנסה לתוקף, כאשר המבקש מביא בבקשה פירוט של שיקים אותם יש לגרוע מהשיקים שסורבו לצורך החלת ההגבלה על החשבון, כאשר טרם הובאה תגובת המשיב ובהתחשב בכך שאי מתן צו ארעי עלול לגרום למבקש נזק מיידי ובטרם יתקיים דיון בהליך העיקרי, ניתן בזה צו ארעי כמבוקש, אשר יעמוד בתוקפו עד להחלטה אחרת.
כל עוד צו ארעי זה עומד בתוקפו, יחולו הוראות סעיף 10 א (א) (1 - 2) לחוק.
המבקש ימציא עותק מבקשתו בהליך העיקרי ומבקשתו לצו הזמני, על נספחיהן, וכן עותק מהחלטה זו לידי המשיב, במסירה אישית, בתוך שלושה ימים, שאם לא כן יפקע צו המניעה הארעי.
המשיב רשאי לבקש את ביטול הצו הארעי תוך 30 ימים מיום שהומצאה החלטה זו לידיו, ועליו להגיש תגובה בכתב להליך העיקרי, תוך 20 ימים מיום שהומצאה הבקשה לידיו.
המזכירות תקבע את ההליך העיקרי לדיון, במעמד הצדדים, לפי היומן.
ניתנה היום, כ"ד אלול תשע"ה, 08 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה דריהם
נתבע: בנק הפועלים בע"מ
שופט :
עורכי דין: