ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ורדה יוסוביץ נגד עיריית הרצליה :

החלטה בתיק עע"מ 2913/15

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערערת:
ורדה יוסוביץ

נ ג ד

המשיבות:
1. עיריית הרצליה - מנהל הארנונה

2. חיים בטינה

בקשה להפחתת סכום העירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

העירבון בהליך זהו הועמד בידי המזכירה הראשית על סך של 30,000 ש"ח, והמערערת עותרת להפחתתו לסך של 10,000 ש"ח.

עיינתי בבקשה ובצרופותיה, בנספחים שהוספתם התבקשה בשתי בקשות מטעם המערערת להוספת נספחים (אותן ראיתי לקבל) ובתגובת המשיבה 1, המתנגדת לבקשה. אציין כי איני רואה בנסיבות העניין מקום להורות על הגשת טיעונים נוספים מטעם הצדדים.

לאחר שנתתי דעתי לכלל נסיבות העניין ואיזנתי בין כל השיקולים הרלבנטיים, סבורני כי אין מקום להיעתר לבקשה במלואה. הצדק עם המשיבה 1 כי בבקשה קיים חסר שכן לא צורפו תדפיסי חשבונות בנק מלאים של ששת החודשים שקדמו להגשת הבקשה, כפי הנדרש, אלא צורף פירוט תנועות חלקי ביותר של החשבונות של המערערת ושל בן זוגה. כן אין בנטען בבקשה כדי ליתן מענה לכך שלא נעשה על ידי המערערת ניסיון ליטול הלוואה כנגד נכס המקרקעין שבבעלותה כבר בשלב זה (ואין די בהקשר זה בטענה כי תזדקק ליטול הלוואה כנגדו אם יידחה הערעור); המערערת לא הבהירה כיצד היא נושאת בעלויות ייצוגה המשפטי; ולא הרימה היא את הנטל להוכיח כי אין באפשרותה לגייס את סכום העירבון בעזרת סביבתה הקרובה (וכך לא הוכחה הטענה כי ילדיה יכולים לסייע לה בגיוס סכום של עד 10,000 ש"ח בלבד).

מן הצד השני ראוי ליתן משקל לסכום ההוצאות אשר נפסק בבית המשפט קמא, למהות ההליך ולפערי הכוחות בין הצדדים, ולאחר איזון בין השיקולים כולם, יופחת סכום העירבון במידה מסוימת ויועמד על סך של 20,000 ש"ח. סכום זה יופקד בתוך 30 ימים מעת המצאת ההחלטה. בהעדר הפקדה, יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ‏כ"ו באלול התשע"ה (‏10.9.2015).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: ורדה יוסוביץ
נתבע: עיריית הרצליה
שופט :
עורכי דין: