ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלון צאיג נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת מעין בן ארי

המבקש
אלון צאיג

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ המבקש: עו"ד ניר זנו
ב"כ המשיבה עו"ד עדי חביב ועו"ד צוריאל שגב
המבקש בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המבקש:
מדובר במבקש שעצור מזה כארבעה חודשים במעצר בית למעט שעתיים התאווררות, מועד הההקראה לספט', היינו בעוד חמישה חודשים. מבחינת העבר הפלילי, הרשעה אחרונה משנת 2012 בגין עבירה משנת 2007. כבוד השופט בקר לפני חודש ימים 30.7. בעניינו שהאחר שהאחר מצבו חמור ביותר מבחינת העבר הפלילי, עבודות שירות, התאווררות משש עד תשע, ותוך שלושים ימים היציאה לעבודה ללא פיקוח וליווי. אני ביקשתי יציאה לעבודה. המדובר בעבודה בעיריית רמת גן, מקום בו עבד שנים קודם לכן, מצבו שונה ממצבו של מיארה. חלפו 4 חודשים וגם אם הדיון קבוע לעוד חודש והוא הוקדם ולא ידעתי מזה.

ב"כ המשיבה:
לא מתנגדים ליציאה לעבודה. הבקשה היא מרחיקת לכת. יש כאן בקשה למעצר בית לילי בלבד.

ב"כ המבקש:
החלטת בימ"ש מחוזי היתה שברגע שיחלוף הזמן הוא יוכל לצאת לעבודה. מצבו לא דומה למצבו של האחר שתנאיו הוקלו. לעניין הפיקוח, אני מבקש שהיציאה לעבודה תהיה ללא פיקוח. במידה והוא לא מגיע למקום העבודה, שוחחתי ישירות עם העירייה, הם מחויבים לדווח על כך.

ב"כ המשיבה:
אנו מתנגדים ליציאה לעבודה ללא פיקוח וכן, להעדר פיקוח במהלך השעות. נבקש ערבות צד ג' ותצהיר שהוא מתחייב להודיע.

החלטה
לפני בקשה להקלה בתנאי שחרור בהם נתון המבקש.

יש לציין כי מדובר במבקש אשר שוחרר עוד בהליך מעצר הימים, החלטה שחלה גם לגבי שותף נוסף לעבירה המיוחסת למבקש. עוד יש לציין כי ערר שהוגש על ההחלטה האמורה על ידי המדינה, נדחה (עמ"י 139-05-15), וכן, במהלך הזמן התקבלה החלטה בנוגע לשותפו של המבקש לעבירה, לפיה, יתאפשר לו לצאת לריצוי עבודות שירות במהלך שעות היום וכן נפתח חלון התאווררות משמעותי (מ"ת 4501-05-15).

בשים לב לחלוף הזמן מאז שוחרר המבקש, העדר דיווח על הפרות תנאי שחרור, ההקלות שניתנו בעניינו של השותף לביצוע העבירה, והצורך עליו עמדה הפסיקה לא אחת בדבר מתן אפשרות להתפרנס בעת שהיה בתנאים מגבילים, ראיתי להיעתר לבקשה באופן חלקי באופן בו המבקש יוכל לצאת לעבוד בעיריית רמת גן, רח' ביאליק 35 במחלקת תברואה, בכל יום בין השעות 09:00 עד 16:00. לזמנים אלה יש להוסיף חצי שעה הגעה וחזרה.
רשמתי לפני כי מר אסי פאר יתחייב להודיע למשטרה ככל שהמבקש לא יתייצב לעבודה.

ניתנות שעות התאווררות יומיות בפיקוח בין השעות 18:00 עד 21:00.
יתר התנאים בשינויים המחויבים יעמדו על כנם.

ניתנה והודעה היום י"ב אלול תשע"ה, 27/08/2015 במעמד הנוכחים.

מעין בן ארי , שופטת


מעורבים
תובע: אלון צאיג
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: