ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלברט בן דוד נגד רהיטי הלפרין :

בפני כבוד הרשמת הבכיר ה מאיה אב-גנים ויינשטיין

תובע
אלברט בן דוד

נגד

נתבעת
רהיטי הלפרין

פסק דין

לפניי תביעה בטענה לאי התאמת ריהוט שנרכש בחנות הנתבעת.

אליבא דתובע, רכש מהנתבעת שולחן וכסאות, אך התברר שהשולחן נמוך ולא ניתן לשבת סביבו. עבור הגבהת השולחן דרשה הנתבעת סך 500 ₪. הנתבעת דחתה את טענות התובע והבהירה, שהמדובר בשולחן בגובה סטנדרטי. מאחר שהשולחן סופק בהתאם להזמנה, אין על הנתבעת חובה לשאת בעלות הגבהתו.

בתום הדיון שנערך במעמד הצדדים, סוכם כי הצדדים ייסעו יחדיו לביתו של התובע, לבדוק את טענותיו.

בעקבות הביקור בבית התובע, הגישה נציגת הנתבעת תמונות. בחינת התמונות העלתה, כי אין די מקום לרגלי אדם מבוגר, המבקש לשבת באופן ראוי סביב השולחן. התמונות שצורפו מעיד ות לכאורה על שלא ניתן לשבת כאשר רגלי היו שב מתחת לשולחן, אלא בצמוד אליו, כפי טענת התובע. יוער, כי נציגת הנתבעת אישרה במעמד הדיון, כי " אם זה נכון טענת התובע זה לא תקין, זה מוזר".

לנוכח האמור ומאחר שהשולחן והכסאות שסופקו אינם מתאימים להזמנת התובע ואין בהם את האיכות והתכונות שהוצגו בפני התובע, הרי שלפנינו הפרת חוזה ואי התאמה כמפורט בחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 ובחוק המכר, תשכ"ח-1968. אשר לשיעור הנזק- התובע הגיש תביעתו על סכום סביר, המוגבל לעלות הגבהת השולחן.

לנוכח האמור, הריני לחייב את הנתבעת במלוא סכום התביעה- 500 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה וכן, בהוצאות התובע ע"ס 500 ₪ נוספים.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"ח אלול תשע"ה, 02 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלברט בן דוד
נתבע: רהיטי הלפרין
שופט :
עורכי דין: