ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שופמיינד בע"מ נגד משה אלרון :

בקשה מס' 3
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקשת/נתבעת 1

שופמיינד בע"מ

נגד

משיב/תובע

משה אלרון

החלטה

בענין : בקשה לדחיית התביעה על הסף

1. התובע הגיש נגד הנתבעת 1 ונגד סאלח חסדייה תביעה ע"ס 2,660 ₪ בגין עלות שוברים שנרכשו באתר המבקשת בסך של 160 ₪ , הוצאות משפטיות 500 ₪ ועוגמת נפש 2,000 ₪ . התובע טוען כי רכש שוברים לפארק נופש בהם נכתב כי האתר פעיל בימים א' עד ו' בחודשים יולי אוגוסט . התובע טוען כי התקשר למספר הטלפון של הספק חסדייה ניהול מרכזי ספורט ושם נאמר לו כי הפארק פעיל גם בימי שבת . לפיכך נרכשו השוברים והתובע הגיע לפארק ביום שבת . התובע טוען כי רק בהגיעו לאתר נאמר לו כי השוברים אינם תקפים בימי שבת .

2. המבקשת טוענת כי התובע התקשר ביום שבת לפארק , שאל האם הפארק פתוח בשבת ונענה כי הפארק פתוח בין השעות 9 עד 19 . נטען כי כיוון שהתובע עצמו אינו טוען כי נציג המבקשת אמר לו שהפארק פתוח בשבת וכיוון שלא נכתב על גבי השובר כי השובר תקף בשבת , התביעה אינה מגלה עילה נגד המבקשת . עוד נטען כי התביעה הוגשה בפזיזות , תוך שימוש לרעה בהליכי משפט והשמטת עובדות מהותיות .

3. התובע מתנגד לדחיית התביעה נגד המבקשת על הסף .
נטען כי המבקשת מסלפת את האמור בבתביעה בכל הנוגע למועד השיחה ומציגה פרשנות משלה לתוכן המודעה שהיא עצמה פירסמה . עוד נטען כי המבקשת לא יכולה להסיר אחריות למה שנאמר בשיחת טלפון שנעשתה למספר המופיע בגוף המודעה שפורסמה באתר המבקשת .
4. לאחר ששקלתי טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להדחות , ללא צו להוצאות .
תביעה תדחה על הסף רק כאשר ברור וגלוי למקרא התביעה עצמה כי התביעה אינה מגלה עילה . במקרה דנן , אין מקום לשלול כבר בשלב זה אחריות אפשרית של המבקשת לתוכן המידע שנמסר לתובע בשיחת הטלפון אותה יזם למספר הטלפון של הספק ,שמופיע במודעה אשר פורסמה באתר הנתבעת . כמו כן , בטרם נשמעו ראיות לא ניתן לשלול לחלוטין את טענת התובע לפיה הבין מהמודעה כי האתר סגור בשבת ורק לאחר שנאמר לו אחרת בשיחת הטלפון ביצע את הזמנת השוברים .
כיוון שעילת התביעה נגד המבקשת מעוררת קושי לא מבוטל לאור תוכן המודעה בו נאמר במפורש כי שעות הפעילות הן רק בימים א' עד ו' , מצאתי לנכון שלא לחייב את המבקשת בהוצאות המשיב במסגרת החלטה זו .

5. על כן , אני דוחה את הבקשה לדחיית התביעה נגד הנתבעת 1 על הסף .

ניתנה היום, י"ז אלול תשע"ה, 01 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שופמיינד בע"מ
נתבע: משה אלרון
שופט :
עורכי דין: