ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסתר לוי נגד לילך לוי :

בפני כבוד השופטת הבכירה – אירית מני- גור

תובעים

אסתר לוי

נגד

נתבעים

  1. לילך לוי
  2. רפאל חן דוד
  3. איילון חברה לביטוח בע"מ

החלטה

התובעת ילידת 1948 נפגעה בתאונת דרכים ביום 13.9.09 (להלן: " התאונה הראשונה") כשרכב פגע מאחור ברכב בו הוסעה על ידי בתה וכן נפגעה בתאונת דרכים נוספת ביום 5.2.12 עת נפלה באוטובוס בעקבות עצירה פתאומית שביצע הנהג (להלן: "התאונה השנייה"). התאונה השנייה הינה תאונת עבודה אולם, התובעת עתרה למנות לה מומחים בתחום האורתופדיה והנוירולוגיה מטעם בימ"ש בגין שתי התאונות , הנתבעות התנגדו לבקשה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובנספחים, אני סבורה כי ניתן לאתר ראשית ראיה ורצף טיפולי לצורך מינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדיה בגין שתי תאונות הדרכים, כדלקמן:
למחרת התאונה הראשונה פנתה התובעת לקבל טיפול רפואי. היא התלוננה על כאבי ראש, בחילות רגישות והגבלת תנועה בע"ש צוואר י וגבי. בבדיקה נמצאה רגישות לאורך ע"ש צווארי וגב עליון. התובעת סבלה מכאבים וביצעה במשך כשלוש שנים (מ-10.3.10 עד 29.1.12) למעלה מ-25 טיפולי פיזיותרפיה ויש לראות בכך רצף טיפולי.
במועד התאונה השנייה נפגעה התובעת בגב, ביד שמאל ובכתף ימין. התובעת פנתה למחרת למוקד רפואי ובצילומים נמצא שבר ניתוק קצה דיסטלי של גליל אמצעי אצבע III ביד שמאל והתובעת ביצעה 12טיפולי פיזיותרפיה. אני סבורה, כי יש בממצאים הללו כדי להוות ראשית ראיה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה.

הבקשה למנות מומחה רפואי בתחום הנוירולוגיה – נדחית בשלב זה מאחר שהתובעת לא צירפה תיעוד רפואי המעיד על קבלת טיפול רפואי בתחום זה או תומך בצורך למנות לה מומחה בתחום זה. ככל שהתובעת פנתה למומחים וביצעה בדיקות ומצויים בידיה מסמכים רפואיים נוספים, עליה לצרפם על מנת שאשקול שנית את המינוי, כאמור לעיל.

באשר לטענת הנתבעות, כי התאונה השנייה הינה תאונת עבודה ועל התובעת לפנות למל"ל לצורך קביעת נכותה הרפואית יש להבהיר, כי נקבע בפסיקה שאין למנוע מניזוק את מימוש זכותו לכך שבית משפט ימנה לו מומחה רפואי רק בשל העובדה שפתוחה בפניו הדרך לפנות למל"ל לקביעת דרכת נכות (רע"א 1619/93 אליהו חברה לביטוח בע"מ נ' טטרו יאיר, פ"ד מז (4) 89; רע"א 1588/10 חן מיכאל נ' ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ, ניתן ביום 6.9.10).

נוכח האמור לעיל, אני ממנה בזאת את פרופ' אנגל כמומחה רפואי בתחום האורתופדיה. המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו ע"י ב"כ בעלי הדין, יבדוק את התובעת ויקבע ממצאים לגבי מצבה הרפואי בעקבות התאונה מיום 13.9.09 ובעקבות התאונה מיום 5.2.12 ובמיוחד יקבע:
א. האם לוקה התובעת כיום בנכות, ואם כן – לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות.
מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובעת ולאילו תקופות.
ב. האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבה בעתיד.
ג. מהן המגבלות התפקודיות של התובעת, אם בכלל, ובמיוחד בשם לב לעבודתה ולמקצועה.
ד. האם תהיה התובעת זקוקה לטיפולים רפואיים בעתיד, ואם כן – מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים האלה לפי המחירים הנכונים להיום.
ה. המומחה יתייחס, בין השאר, לקשר שבין התאונה לבין מצב התובעת נכון להיום.

2. על מינויי המומחה כאמור בצו זה, יחולו תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ו-1986).

3. ב"כ בעלי הדין ימציאו למומחה הרפואיים את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידיהם והנוגעים לתובעת, בתוך 30 ימים מהיום.

4. בשכר טרחת המומחה תישא הנתבעת ישירות בשלב זה, על פי חשבונית שתומצא לה ע"י המומחה, ואולם אם יקבע המומחה כי לא נותרה לתובעת נכות בגין התאונה, תהא הנתבעת רשאית לעתור לקזז את סכום טרחת המומחה מסכום הפיצויים שישולמו לתובעת. אני קובעת את שכ"ט המומחה בסך 4,500 +מע"מ.

5. המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 60 יום, ורק לאחר ששכר טרחתו ישולם, כאמור.

6. ב"כ התובעת ימציא העתק החלטתי למומחה.

7. לאחר קבלת חווה"ד ומשלוח שאלות הבהרה למומחה, יגישו באי כח הצדדים תחשיבי נזק, ב"כ התובעת יגיש 45 יום לפני מועד הדיון הבא, וב"כ הנתבעת יגיש/תגיש 15 יום לפני מועד הדיון הבא.

ניתנה היום, י"ז אלול תשע"ה, 01 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אסתר לוי
נתבע: לילך לוי
שופט :
עורכי דין: