ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. שלמה רכב בע"מ נגד עיריית גבעת שמואל :

בפני כבוד ה רשם איתי רגב

תובעת

ש. שלמה רכב בע"מ

נגד

נתבעת

עיריית גבעת שמואל

פסק דין

הצדדים בתיק אזרחי זה הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שקול דעתו, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984, ללא נימוקים.

הובהר, כי הנתבעת שילמה לתובעת את סכום התביעה לאחר הגשת כתב התביעה. התובעת טוענת כי שלחה מכתב דרישה כמעט שנה לפני שהוגשה התביעה, ומשלא נענה נדרשה להוציא הוצאות לשם הכנת והגשת כתב התביעה. הנתבעת טוענת, מנגד, כי לא קיבלה את מכתב הדרישה וכי למדה אודות התביעה רק משהוגש כתב התביעה.

רשמתי לפני גם את העובדה כי הצדדים להליך שבפני הינם חברה בע"מ ורשות מקומית ואת סכום התביעה – 1,415 ₪, ו יוער כי דומה שבנסיבות המתוארות לעיל היה ניתן לצפות כי יעלה בידי הצדדים להגיע לפתרון מוסכם של מכלול היבטי המחלוקת ביניהם, בדרכי נועם ומחוץ לכתלי בית המשפט.

על סמך כל החומר שבפני, ולאחר שהבאתי בחשבון את טענות הצדדים ושקלתי הדברים אלו מול אלו, אני פוסק בזה כי הנתבעת תשלם לתובעת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 750 ₪.

כאמור, פסק הדין ניתן ללא נימוקים. כך הוסכם, וזוהי גם הדרך הנכונה בפסיקה על פי סעיף 79א' לחוק הנ"ל, הן על מנת שפסק הדין יהיה סופי ויסיים הסכסוך בין הצדדים, הן על מנת לקצר את זמן מתן פסק הדין והן על מנת לחסוך בהוצאות גבוהות.

למען הסר ספק אוסיף עוד, כי הואיל ופסק דין זה ניתן לפי סעיף 79א' כאמור, הרי שאין בו משום קביעת ממצאים ולא קביעות בעניין מהימנות. זהו עוד אחד מהיתרונות שישנם למתן פסק דין זה.
יפה עשו הצדדים שהסכימו לסיים המחלוקת ביניהם בדרך זו.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז אלול תשע"ה, 01 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. שלמה רכב בע"מ
נתבע: עיריית גבעת שמואל
שופט :
עורכי דין: