ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם מאיר נגד שרת המשפטים :

החלטה בתיק בג"ץ 3725/15

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי

העותר:
אברהם מאיר

נ ג ד

המשיבות:
1. שרת המשפטים

2. הכנסת

הוגש הליך

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בהמשך להחלטתי מיום 23.7.2015, ניסה העותר בשני ההליכים להגיש תגובה מסוימת. התגובה אמנם נדחתה מן המרשם על ידי המזכירות בשל לשונה המתלהמת, ואולם עיון בה מעלה כי על פני הדברים העותר אינו מסכים למחיקת בג"ץ 4678/15; וכי הוא עומד על טענתו לפיה בג"ץ 3725/15 נמחק בשל אי תשלום אגרה (אף שלא כך הדבר).

בנסיבות אלה אמנע מלהורות על מחיקתו של בג"ץ 4678/15, ותחת זאת אבחן לגופה את בקשת הפטור אשר הוגשה בגדרו.

עיון בבקשה מעלה כי בשונה מבקשת הפטור אשר הוגשה בבג"ץ 3725/15, הפעם נתמכה הבקשה באסמכתאות שונות מהן עולה כי מצבו הכלכלי של העותר אינו מן המשופרים ובהם אישור על זכאות לגמלת הבטחת הכנסה, צו כינוס נכסים אשר ניתן ביחס לעותר וכן תדפיסי חשבון בנק (וראו החלטת כבוד הרשמת ל' בנמלך מיום 9.6.2015 בבג"ץ 3725/15). עם זאת, גם עתה אין לומר כי התשתית אשר הונחה שלמה, מלאה ומבוססת, כנדרש בבקשות מעין אלה, ובין היתר לא ניתן פירוט באשר להוצאותיו של העותר ובאשר לרכושו. עוד אוסיף, כי עיון בתיק מעלה ספק האם העתירה, באופן בו הוגשה ובו נוסחו הסעדים המבוקשים, מגלה עילה להתערבותו של בית המשפט הגבוה לצדק, מה גם שהיא כתובה בלשון מתלהמת אשר אינה הולמת כתבי בי דין המוגשים לבית המשפט.

על רקע האמור לעיל, איני סבור כי יש מקום למתן פטור מלא מאגרה בבג"ץ 4678/15. עם זאת, לאחר איזון בין השיקולים השונים תופחת האגרה בהליך האמור לכדי סכום מתון של 400 ₪. האגרה תשולם תוך 15 ימים מיום המצאת החלטה זו לידי העותר (ימי הפגרה במניין), שאם לא כן יימחק ההליך ללא צורך בהודעה נוספת.

לעניין בג"ץ 3725/15: כאמור לעיל, העותר חזר על דבריו לפיהם הליך זה נמחק וממילא נראה כי אין בכוונתו לשלם את האגרה בגינו. המזכירות תערוך בדיקה נוספת לעניין תשלום האגרה בהליך תוך 15 ימים מיום המצאת החלטה זו לידי העותר (ימי הפגרה במניין), וככל שהאגרה לא תשולם עד למועד האמור - תביא את התיק לפניי לשם מחיקתו.

ניתנה היום, ‏כ"ו באב התשע"ה (‏11.8.2015).

גלעד לובינסקי, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: אברהם מאיר
נתבע: שרת המשפטים
שופט :
עורכי דין: