ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת בכירה אושרית הובר היימן

תובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בתוקף סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד – 1984, הנני קובעת כדלקמן:

בעדותה בפני הציגה עדת התובעת גרסה סדורה, מפורטת וקוהרנטית, הן באשר לאופן בו התרחשה התאונה והן ביחס להתנהלות הצדדים לאחריה. עדת התובעת סיפרה בפירוט את אשר תפסה בחושיה ואת תחושותיה לפני הפגיעה, במהלכה ולאחריה, את מילותיהם ומעשיהם שלה עצמה, של הנהג והנוסע ברכב הנתבעים. כל אלו יוצרים מסכת עובדתית שלמה והגיונית. מנגד, עד הנתבעת מסר עדות לאקונית וחסרה בפרטים מהותיים ביותר – כגון, היכן אירעה התאונה, מתי התרחשה ואיפה ביחס לקו העצירה עצר את רכבו. אין זה סביר בעיני, שאדם שהיה מעורב בתאונת דרכים, לא יזכור פרטים כה בסיסיים ב אשר לאירוע חריג מסוג זה.

"חורים שחורים" אלו בעדותו של עד הנתבעת, עולים בעיני עד כדי העדר גרסה אל מול גרסת התובעת. מסקנתי זו, בצירוף תגובתה המידית של עדת התובעת בראותה את עד הנתבעת, ולפיה כלל לא זיהתה את העד כנהג רכב הנתבעים, מעלה ספק באשר ל עצם היותו הנהג המעורב בתאונה נשוא התביעה.

מנימוקיי דלעיל, ממכלול העדויות והראיות שהובאו בפני, לאחר שעיינתי בכתבי טענות הצדדים ובתמונות הנזק, אני קובעת כי יש לקבל את התביעה.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 13,927₪ בצרוף אגרת משפט בסך 379 ₪. סכומים אלה ישאו ריבית והפרשי הצמדה כחוק, מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 2,465₪, בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

כמו כן, תשא הנתבעת בשכר העדים.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: