ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהובה קפח נגד מרכז גני הילדים :

26 יולי 2015
לפני: כבוד הרשמת כרמית פלד

התובעת:
אהובה קפח
ע"י ב"כ: עו"ד יניב לוי

-
הנתבעים:
1. מרכז גני הילדים
2. גיל דוד
ע"י ב"כ: עו"ד עדיאל גלס

החלטה

לאחר עיון בבקשה לתיקון כתב התביעה (להלן: "הבקשה"), בתגובת הנתבעת ובתשובת התובעת לתגובה, הבקשה מתקבלת.
בהתאם להלכה פסוקה ומושרשת, ככל ולמעט במקרים חריגים, נטיית בתי הדין לעבודה הינה להתיר תיקון כתבי טענות. בדב"ע נה/ 3-115 שלוסמן נגד צים, 2/10/95, פסק בית הדין הארצי בענין זה:

"כאשר מבקשים לתקן כתב טענות, ניצבות שתי שאלות נפרדות זו מזו לשיקול דעתו של בית המשפט. הראשונה, האם מעמיד הנוסח המתוקן את הפלוגתא האמיתית לדיון. השניה - אם יהיה בתיקון כדי לגרום לצד השני עוול שפיצוי כספי לא יוכל לתקן.
אם התשובה לשאלה הראשונה היא חיובית, כי אז הגישה במסגרת השאלה השניה היא מאד ליברלית, כדי שהטפל לא יכשיל את העיקר (ראה דב"ע שן/23-3 מדינת ישראל - יורם מלמן פד"ע כא 360)".

כתב התביעה המקורי הוגש ע"י התובעת בעצמה, טרם קבלת ייצוג וטענותיה אינן נפרשות בו כדבעי ובאופן ברור. עיון בבקשה מעלה כי התובעת מבקשת להבהיר טענות, עילות וסעדים (שאינם מתמצים רק בחלף הפרשות לתגמולי פנסיה) על מנת להעמיד לדיון את הפלוגתאות ששנויות במחלוקת. לא נראה כי נסיבות הענין הינן קיצוניות וחריגות וכי יש בהן כדי להצדיק סטיה מההלכות הליברליות, המרחיבות והגמישות בנוגע לתיקון כתבי טענות. עסקינן בתביעה מכוח משפט העבודה המגן.
התובעת תגיש כתב תביעה מתוקן עד יום 30/9/15.
הנתבעת רשאית להגיש כתב הגנה מתוקן עד יום 30/10/15.
התובעת תישא בהוצאות הנתבעת בסך 800 ₪ בגין הצורך בתיקון כתב תביעה. יחד עם זאת, בנסיבות הענין מצאתי מקום לדחות את תשלום ההוצאות לסיום ההליך.
יוזכר כי דיון בנוכחות הצדדים קבוע ליום 8/2/16.

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, (26 יולי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אהובה קפח
נתבע: מרכז גני הילדים
שופט :
עורכי דין: