ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלינור רובין שנרגס נגד ידיעות אינטרנט :

בפני כבוד הרשמת הבכירה – יפעת אונגר ביטון

התובעת

אלינור רובין שנרגס

נגד

הנתבעת

ידיעות אינטרנט

פסק דין

המדובר בתביעה קטנה ע"ס 15,000 להחזר כספים וכן פיצוי בגין אבדן זמן, טרחה ועגמת נפש.

טענות התובעת

1. ביום 22.4.12 התובעת רכשה מהנתבעת שובר למימוש טיול סוסים רומנטי לזוג בתוספת ארוחה ישראלית (להלן: "האטרקציה") בסך 298 ₪. התובעת התכוונה לממש את האטרקציה כמתנת יום הולדת החל בסוף השבוע הסמוך למועד הרכישה.

2. בהתאם להוראות בשובר, תיאמה התובעת מועד למימוש האטרקציה עם הספק, חוות הסוסים אלכסנדר. ברם, יום לאחר התיאום, הודיע בעל החווה כי לא ניתן יהיה לספק את השירות נוכח שהסוסים נתקפו בחיידק.

3. טוענת התובעת כי פנתה טלפונית חזור ונשנה אל הספק ואל הנתבעת בדרישה להשבת הכסף, אף לא נענתה, אלא בהעברת שיחתה מגורם לגורם. אף פניות בכתב, באמצעות דוא"ל, הן לספק והן לנתבעת לא הועילו.

טענות הנתבעת

4. הנתבעת טוענת כי אינה הגורם הנכון בתביעה וכי היה על התובעת להפנות תביעתה כנגד הספק. הנתבעת אינה מתחייבת למתן השירות או לטיבו, כמפורט בתנאי השובר שמכרה.

5. רכישת השובר לא בוצעה מהנתבעת אלא באמצעותה. השובר שסיפקה הנתבעת הומר בשבור של הספק, כפי שעולה במפורש מנספחי התביעה. לפיכך, האחריות לאספקת השירות ולטיבו חלה על הספק בלבד.

6. הנתבעת מכחישה כי התובעת פנתה אליה בתוך 14 יום וביקשה החזר כספי. הפניה הראשונה אליה נעשתה רק ביום 3.7.12, כחודשיים לאחר שהנתבעת העבירה את הכסף לספק. רק הספק יכול לבצע את ההחזר.

7. למרות האמור, הנתבעת פעלה לבירור תלונתה של התובעת והעבירה את תשובתו לתובעת.

דיון ומסקנה

8. שמעתי את טענות הצדדים. נציג הנתבעת הודה כי הנתבעת פועלת להחזרת כספים ללקוחות במשך 14 יום שלאחר רכישת השוברים, ובמהלך תקופה זו מחזיקה את הכסף בידה.

לאחר מכן, מועברת התמורה לספק ואין הנתבעת אחראית עוד למתן השירות.

9. התובעת הודיעה, לאחר שניתנה בידה הפסקה בדיון, כי לא תוכל לאתר מחברת הטלפון הסלולרי שלה, את פירוט השיחות הרלוונטי, על מנת להוכיח טענתה כי פנתה אל הנתבעת טלפונית בבקשה להחזר הכספים.

10. התביעה עצמה הוגשה ביום 25.2.15, כשלוש שנים לאחר האירועים.

11. העיון בתכתובת המייל מעלה כי אמנם פנייתה הראשונה של התובעת לנתבעת הינה מיום 3.7.12, בחלוף 14 יום ממועד העסקה. בפנייתה זו היא מזכירה את פניותיה לספק, אך אינה מציינת כי פנתה טלפונית לנתבעת.

12. אני סבורה כי בנסיבות אלה עלה בידי התובעת להוכיח את ביטול העסקה עם הנתבעת בתוך 14 יום.

13. זאת ועוד, לפי האמור בתנאי העסקה, מוסרת אחריות הנתבעת באופן מפורש, לא רק בתקנון אתר האינטרנט שלה, אלא גם על גבי השובר עצמו: "האתר אינו אחראי לאספקת המוצר או השירות הכלול בשובר, כמו גם לטיב ו/או איכות השירות אשר ניתן ע"י הספק ובאחריותו הבלעדית".

14. הסבת השובר לשובר ישיר של הספק, תיאום מועד המימוש ישירות עם הספק ופניות התובעת אל הספק בתכוף לביטול המועד שתואם, מעידים כי ההתקשרות נשוא עילת התביעה הינה בין התובעת לבין הספק, ולא בין התובעת לבין הנתבעת. אין מחלוקת כי בתמורה לתשלום שביצעה התובעת, סיפקה לה הנתבעת את השובר ובכך התמצתה העסקה ביניהן.

15. לעסקת ההמשך, שבין התובעת לבין הספק, אין הנתבעת אחראית, ולכן מקובלת עלי טענתה כי היה על התובעת להגיש תביעתה כנגד הספק.

התביעה נדחית.

התובעת תשא בהוצאות משפט בסך 250 ₪.

16. ההודעה לצד ג' תמחק בלא צו להוצאות.

ניתן לבקש רשות ערעור מבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.
המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר.


מעורבים
תובע: אלינור רובין שנרגס
נתבע: ידיעות אינטרנט
שופט :
עורכי דין: