ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שומרה חברה לביטוח בע"מ נגד אסתר הבר :

בפני כבוד ה רשמת בכירה איילת הרץ-טופז-אחיעזר

התובעת/הנתבעת שכנגד

שומרה חב' לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעות/התובעות שכנגד

1.אסתר הבר
2.כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בתוקף סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד – 1984, הנני קובעת כדלקמן:

ממכלול העדויות והראיות שהובאו בפני, לאחר שעיינתי בכתבי טענות הצדדים ובתמונות הנזק ושמעתי העדים מטעם הצדדים, התרשמתי כי יש מקום לקבל את התביעה בחלקה ולחלק את האחריות כך שהתובעת תישא ב 20% מהאחריות לתאונה והנתבעות ישאו ב 80% מהאחריות לתאונה , וזאת לאור כך ש גרסת העד מטעם התובעת מהימנה בעיני ותואמת את מיקומי הנזק. ברם, גם לגרסת העד מטעם התובעת הביט הוא ימינה ושמאלה בחפשו מקום חניה ולא הסתכל ישר אל הכביש ולו היה עושה כן היה מבחין ביציאת רכב הנתבעים והיה באפשרותו למנוע את התאונה.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת סך של 2 ,321.6 ₪ (המהווה 80% מסכום התביעה) בצרוף אגרת משפט בסך 379 ₪. סכומים אלה ישאו ריבית והפרשי הצמדה כחוק, מיום 30.11.14 ועד ליום התשלום המלא בפועל, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,500 ₪, בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

מנגד, אני מחייבת את הנתבעת שכנגד לשלם לתובעות שכנגד סך של 722.6 ₪ (המהווה 20% מסכום התביעה) בצרוף אגרת משפט בס ך 378 ₪. סכומים אלה ישאו ריבית והפרשי הצמדה כחוק, מיום 10.2.15 ועד ליום התשלום המלא בפועל, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,500 ₪, בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

בנסיבות המקרה דנן, כל צד יישא בהוצאות העדים מטעמו.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שומרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אסתר הבר
שופט :
עורכי דין: