ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורן גולן נגד מדינת ישראל :

26 יולי 2015
לפני: כבוד הרשמת כרמית פלד

התובע:
אורן גולן
ע"י ב"כ עו"ד דנה שיין

-
הנתבעות:
1. מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד דניאל פסי מפרקליטות מחוז ת"א
2. זד פילמס בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד איתן פלג

החלטה

לאחר שעיינתי בבקשת הנתבעת 1 כי התובע ימלא טופס פרטים אישיים לצורך הכנת סימולציית שכר על בסיס נתוניו האישיים (להלן: "הבקשה") ובתגובת התובע לבקשה, מצאתי כי יש מקום להיעתר לבקשה. להלן אפרט נימוקיי.
התובע אינו מתנגד ככלל למילוי הטופס, אלא מתנגד למלאו בשלב זה. הנימוק שעומד בבסיס התנגדות התובע הינו עיתוי הגשת הבקשה והעובדה שנטען כי היא, לכאורה, מקדימה את זמנה.
אכן מדובר בשלב בשלב מקדמי, טרם הגשת כתב ההגנה. יחד עם זאת, נוכח הגישה החישובית אשר הותווה בפסק דינו של בית הדין הארצי בע"ע 3575-10-11 ענת עמיר נגד חברת החדשות הישראלית בע"מ (21/1/15) יש חשיבות רבה לעריכת סימולציית שכר לצורך העלאת טענות מלוא הנתבעת כבר במסגרת כתב הגנתה.
להשוואת התמורה ששולמה בפועל ביחס לשכר של עובד שכיר מקביל עשויה להיות משמעות גם בנוגע לעצם ההכרעה בסוגיית קיום יחסי עובד ומעביד.
בנוסף, סביר כי ההליך יתנהל כמקשה אחת והראיות תובאנה (בשלב מאוחר יותר) יחדיו ורק בפסק הדין יקדים בית הדין את הדיון בסוגיית קיום יחסי עובד ומעביד לדיון בסוגיית הקיזוז וההשבה. משכך יש משמעות לעריכת כתב הגנה מפורט המתייחס למלוא הסוגיות.
דחיית הבקשה עשויה לגרום לעריכת סימולציית שכר על בסיס נתונים חלקיים בלבד המצויים אצל הנתבעת. בנסיבות אלה עשוי התובע להיפגע במסגרת עריכת החישוב הכולל , ככל שעל בסיס נתוניו האישיים האמיתיים יכול היה להשתכר יותר כשכיר, בהתאם לכללי התקשי"ר.
קביעה כי התובע יידרש למלא את טופס הנתונים האישיים בשלב מאוחר יותר, לאחר הגשת כתב ההגנה, תגרום בהכרח לסרבול ההליך ועיכובו, שכן הדבר יחייב תיקון כתבי טענות , על כל הכרוך בכך.
בנוסף, הפרטים שנדרשת מסירתם (פרטים אודות השכלה ומעסיקים קודמים) אינם פוגעים בפרטיות התובע, בוודאי שלא במידה העולה על הנדרש לצורך הגשת מטרת ההליך.
מצאתי כי מדובר בבקשה סבירה ומידתית, שיש בה כדי לייעל את ההליך ולקדמו, במיוחד נוכח הכללים שהותוו בפסיקתו של בית הדין הארצי בסוגיה זו.
על כן – הבקשה מתקבלת.
בנסיבות הענין אין צו להוצאות.
התובע ימלא את טופס פרטים אישיים ויצרף אליו את הנספחים הרלבנטיים עד יום 15/9/15. הטופס יומצא ישירות לב"כ הנתבעת 1.
הנתבעת 1 תגיש כתב הגנה עד יום 15/10/15.
יוזכר כי דיון בנוכחות הצדדים קבוע ליום 30/11/15.

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, (26 יולי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אורן גולן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: