ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראוף איסקוב נגד המוסד לביטוח לאומי :

26 יולי 2015
לפני: כבוד השופטת רוית צדיק

התובע:
ראוף איסקוב
ע"י ב"כ: עו"ד

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד

החלטה

1. הצדדים הסכימו למינוי מומחה רפואי בתחום האורטופדי לפיכך, הנני ממנה את ד"ר אורי בלקנשטיין , לשמש מומחה- יועץ רפואי ( להלן:"המומחה") לשם מתן חוות עת רפואית בשאלות המפורטות בהחלטה והמתייחסות לתובע.

העובדות הרלבנטיות:

2. במועדים הרלבנטיים לתביעה עבד התובע כנהג משאית ועסק בין היתר בפריקה וטעינה בחברת ספיד שינוע מטענים בע"מ , העוסקת בהובלה יבשתית של מטעני יבוא ויצוא.

3. ביום 11.10.11 במהלך עבודתו נדרש התובע להגיע ללקוח ולאסוף 3 ארגזים במשקל של למעה מ-350 ק"ג. יצויין כי ללקוח לא הייתה מלגזה לכן הרמת הארגזים בוצעה באופן ידני. ההרמה בוצעה בעזרת שני עובדים של הלקוח ממנו אסף התובע את הארגזים , העובדים אשר נכחו במקום הרימו את הארגזים יחד עם התובע אל המשאית באופן הבא:התובע ניגש לאחד מהארגזים הגדולים, החזיק אותו מצד אחד, ושני עובדים של הלקוח החזיקו מהצד השני, וכך העמיסו את הארגז על המשאית. לאחר מכן , פנו השלושה להרים ארגז נוסף- גם הוא ארגז גדול. שוב- התובע היה בקצה אחד ושני העובדים האחרים בקצה השני. התובע התכופף כך שגבו הסתובב כלפי שמאל ולמטה, מכיוון שהארגז הראשון היה מצד ימין שלו. התובע הרים את הארגז כאשר יד שמאל שלו בחלק התחתון של הארגז ויד ימין בחלק העליון. מיד כשהרים התובע את הארגז הרגיש כאב חד ופתאומי בצוואר וביד שמאל, כמו דקירה חזקה. התובע התיישר וחשב שמתח שריר. התובע חש כאב עז והרגיש תפוס.

4. למרות שסבל מכאבים החליט התובע להתאמץ ולהמשיך בעבודה.

5. התאונה הייתה לפני ערב החג והתובע חשב שהוא יוכל לנוח בביתו בימים הבאים.

6. לאחר החג חזר התובע לעבודה כרגיל , ורק בתאריך 24.10.11 כאשר לא יכל לסבול את הכאבים ,פנה התובע לרופאת משפחה בקופ"ח.

7. בתאריך 23.11.11 ולאחר תלונות התובע על הירדמות יד שמאל , נמצא כי לתובע רגישות בצוואר והתובע הופנה לבדיקת EMG ולאחריה לבדיקת MRI.

השאלות עליהן נדרש המומחה להשיב:

8. מהו הליקוי ממנו סובל התובע בצווארו?

9. האם קיים קשר סיבתי לרבות על דרך של החמרה , בין הליקוי ממנו סובל התובע לבין האירוע אשר ארע ביום 11.10.11 כמתואר בעובדות המקרה?

המסמכים הרפואיים:
10. מסמכי קופ"ח כללית ,תיק רפואי "מכון מור", תיק רפואי ביה"ח "אסף הרופא".

11. כבוד המומחה מתבקש לחוות דעתו , במידת האפשר, עד ליום 28.8.15.

12. שכ"ט המומחה ישולם כמקובל מקופת בית הדין.

לעיוני 29.8.15 .

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, (26 יולי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ראוף איסקוב
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: