ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב בן חמו נגד מלון קראון פלאזה חיפה :

בפני כבוד ה שופטת פנינה לוקיץ'

תובע

יעקב בן חמו

נגד

נתבעת

מלון קראון פלאזה חיפה

פסק דין

הצדדים הסמיכוני לפסוק בתביעה זו בהתאם להוראת סעיף 79א' לחוק בתי המשפט.

המדובר בתביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנטען כי נגרמו לתובע בעקבות תאונת עבודה שארעה ביום 7.7.09 עת התובע שעבד כאיש תחזוקה אצל הנתבעת, ביצע עבודה על סולם במהלכה נפל לארץ ונחבל.

מומחה בית המשפט, ד"ר רנד, קבע כי לתובע לא נותרה נכות כתוצאה מהתאונה (על אף שהוא סובל מתחלואה משמעותית בגבו) , שכן מלבד תלונות על כאבי גב בסמוך לאחר התאונה (בגינם נקבעו 6 ימי מחלה אחריהם חזר התובע לעבודה סדירה), במשך למעלה משנתיים לא תועדו תלונות נוספות, ולפיכך את ההחמרה שחלה לאחר מכן במצבו (משנת 2011 ואילך) אין לייחס לתאונה, גם לא בחלקה.

אין מחלוקת על עצם נפילת התובע מסולם במהלך עבודתו, אולם קיימת מחלוקת באשר לסיבה לכך כאשר התובע טוען כי הסולם היה ישן ורעוע ונפל בו פגם בשל העדר רצועה/וו המחזיק את שתי זרועותיו דבר שגרם לחוסר יציבותו של הסולם ולנפילה במהלך העבודה עליו. מנגד, טוענת הנתבעת כי התובע נפל בשל איבוד שיווי משקל שלו במהלך עבודה על הסולם וכי התובע לא הוכיח פגם כלשהו שנפל בסולם וגרסתו בדבר קיומו של פגם כזה אינה נזכרת במסמכים רפואיים או בתביעה למל"ל, וזו עלתה לראשונה רק בשנת 2012, בעת שהתובע קיבל ייצוג משפטי.

התובע טוען להפסדי שכר לעבר ולעתיד בשל ירידה ביכולתו לעבוד שעות ארוכות, וכן להוצאות רפואיות ונסיעות ולעזרת צד ג' בעבר ובעתיד ופיצוי בגין נזק לא ממוני, וזאת בסך כולל של 100,000 ₪. מנגד טוענת הנתבעת כי יש לדחות את התביעה או לחלופין לזכות את התובע בפיצוי שלא יעלה על 3,000 ₪ (לפני ניכוי אשם תורם ותגמולי מל"ל) .

לאחר עיון במלוא טיעוני הצדדים ולנוכח ההסדר הדיוני, אני מחייבת את הנתבעת לפצות את התובע בסך של 7,000 ₪ (מעבר לתגמולי המל"ל) בצירוף החזר אגרה ששולמה ושכ"ט המומחה מטעמו (בצירוף הפרשי הצמדה וריבית ממועד התשלום ועד היום),ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,330 ₪.

הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב בן חמו
נתבע: מלון קראון פלאזה חיפה
שופט :
עורכי דין: