ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מירב רימון ברוש :

בפני כבוד השופט שמאי בקר

51243-07-15

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיבים
מירב רימון ברוש (עציר)


י ם :
ב"כ המבקשת, עו"ד רותם חזן (תביעות)
ב"כ המשיבה, עו"ד תמר נבו
המשיבה- בליווי

פרוטוקול

ב"כ המשיבה:
כתב האישום הוגש כעת ואני אבקש שינתן לי שהות לעיין בחומר הראיות. סבורה שכבר עתה יש לבחון את שחרור המשיבה. מעיון בכתב האישום ומבלי שאני מעיינת בראיות אני רואה שמדובר בעבירת רכוש, כתב האישום מציין שלא היא בצעה את התקיפה. "אותו אדם שהוא אחר זהותו אינה ידועה משך את תיק ידה של המתלוננת.." ולא ידוע בדיוק מתי "העביר את כרטיס החיוב לנאשמת...". לא ידוע האם היתה במקום.

ב"כ המבקשת:
מדובר כאן בתכנון.

ב"כ המשיבה:
לא ידוע מי הוא אותו אדם, אני לא טוענת לראיות, אני טוענת לפי האמור בכתב האישום. כתב האישום לא מייחס למשיבה את הגניבה. ברור שהיא זו שבצעה את נסיונות המשיכה, את השימוש בכרטיס אשראי אבל לא את התקיפה. זה דבר ראשון.
נדון לגבי הביצוע בצוותא אבל אנו בוחנים מה היה החלק שלה באירוע, אין פה אלימות מבחינתה וזה חשוב לגבי שחרורה לחלופה. היא ואחרת במשך כשעה ניסו למשוך כסף ממספר מקומות שונים, לא מקלה ראש אבל מדובר בעבירת רכוש בלבד.
מדובר באישה חולה, סובלת ממחלת הסרטן והיא לא מטופלת, ומדלקת פרקים קשה, המאסר מכביד עליה יותר ממאסר המכביד על כל אחד. המאסר מאוד קשה לה מבחינה בריאותית. יש לנו חלופה טובה, שנמצאת באולם, אחיה ואחותה שנמצאים פה שעות ארוכות, שניהם גרים 100 מטר אחד מהשני, גרים בצפון, מוכנים לפקח עליה ביחד, אחותה תהיה המפקחת הראשית, אחיה שנמצא כ 100 מטר מבית אחותה שניהם זמינים. נבקש לשחררה כבר עכשיו. היא עצורה מאז יום רביעי שעבר. במהלך כל התקופה הזו ניסו , דובר על מספר רב של אירועים. גם הצהרת התובע נטען לשוד כך שהיה ברור שמדובר בעבירות פשוטות יותר. יש פה עבירה אחת ועבר פלילי ישן יותר.

מר סנדי ברוש, לאחר שהוזהר כחוק:
אני אחיה למחצה של המשיבה. יש בינינו קשר מצוין. אני מבין במה דברים אמורים.
אני מודע לסיכון. אני גר בכפר ורדים, אני יזם איש הייטק בעברי ומנהל חברה היום. בתחום השירותים. אני זמין, מוכן לחתום על ערבות. אין לי עבר פלילי.
אני קראתי את כתב האישום ואני מבין במה דברים אמורים. אם לא תעמוד בתנאי המשמורת נפעיל את המשטרה.

גב' ביאליק סימה, לאחר שהוזהרה כחוק:
אני אחותה של המשיבה. היא אחותי הקטנה. אני מודעת למצבה ולמעשים. יש לנו עסק עצמאי לחומרי בנין ויזמות. אנו ניקח את האחות שלנו ונקפיד לשמור עליה. אם תסטה נתקשר למשטרה.

ב"כ המבקשת:
אני רוצה להפנות לסמיכות הזמנים. הגניבה מתבצעת בשעה 12 וב 12.01 יש כבר חיוב של הכרטיס. אני אתנגד לשחרור, ההרחקה מצוינת אבל מפריע לי שיש לה הרשעה בעשר עבירות של הפרת הוראה חוקית. אני סבורה שמי שצבר לחובתו כ"כ הרבה תיקי הפרה...


החלטה

נגד המשיבה הוגש כתב אישום המייחס לה עבירת רכוש של הונאה בכרטיס חיוב, קבלת דבר במרמה, ועוד, כאשר העבירה היחידה המדברת על אלימות – תקיפה כדי לגנוב, בוצעה למעשה על ידי אחר, כך על פי כתב האישום, כאשר האחרון מוסר את כרטיס החיוב לידי המשיבה.

העבר הפלילי של המשיבה הוא לא פשוט, אולם את העבירות האחרונות שלה בצעה בשנת 2006.

עיינתי גם במסמכים הרפואיים שהמציאה המשיבה, ומצבה הרפואי בכי רע.
למזלה הטוב של המשיבה יש לה משפחה קרובה וסבלנית, הגרה רחוק רחוק בכפר ורדים, והיא מוכנה לאסוף אותה אל חיקה, ולפיקוחה.

נוכח ההרחקה המשמעותית מאזורי כספומטים, כאשר התרשמתי לטובה מהאח והאחות, סבורני כי יש בחלופת המעצר הזו כדי להניח את הדעת.

אני מורה אפוא על שחרור המשיבה בתנאים הבאים:

א. מעצר כפר, בכפר ורדים, כאשר המשיבה לא תצא מכפר ורדים, ותשהה במעצר בית בבית האחות הגב' ביאליק סימה, ברחוב חרצית 4, או ברחוב דרור 4, אצל האח השכן, מר סנדי ברוש, כאשר השניים יחתמו על ערבות צד ג' בסך 5000 ₪ לאחר שהובהרה להם חובת הפיקוח.

בשלב זה, איני מורה על מעצר בית מוחלט, וכאמור תוכל המשיבה להסתובב בכפר ורדים, אולם ביציאה מהבתים רק בליווי ובפיקוח. ניתן להוסיף מפקחים נוספים, רציניים, לפחות כמו האח והאחות.

ב. ערבות עצמית בסך 5000 ₪, והפקדת מזומן בסך 1000 ₪.

ניתנת ארכה בת 60 יום להגשת תעודת חיסיון.

בהיעדר ערבויות תשאר המשיבה במעצר עד החלטה אחרת ותובא לתזכורת ערבויות מחר, 27.7.15 בשעה 09:00 ע"י שב"ס.

רשמתי לפניי, בשולי הדברים, הסכמה לראיות לכאורה, רק אם תסבור הסנגורית כי כתב האישום מופרך, אזי תעז ותגיש בקשה לקביעת דיון בראיות.

ניתנה והודעה היום י' אב תשע"ה, 26/07/2015 במעמד הנוכחים.

שמאי בקר , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מירב רימון ברוש
שופט :
עורכי דין: