ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב קלדרון נגד אלכסנדר בירמן :

בפני כבוד ה שופט אהוד שוורץ

תובעים/מבקשים

  1. יעקב קלדרון
  2. קטלין חנה קלדרון

נגד

נתבע/משיב

אלכסנדר בירמן

החלטה

בפני בקשה לעיכוב ביצוע (בקשה 2) מכח תקנות 467 ו - 470 לתקנות סדר הדין האזרחי, של החלטת בית המשפט מיום 2.11.14 ועד למתן פסה"ד בתביעה הנוכחית.
יצוין שעיכוב הביצוע מתייחס להחלטה ופס"ד חלקי מכוחה לחובת המבקש , שניתנה בתיק אחר, תיק 27215-05-14 , ולא בתיק שבכותרת.
על פס"ד חלקי זה לא הוגש ערעור, אלא הוגשה בקשה לביטולו החלקי בתיק שבכותרת ונדון כאן. תוך טענה שיש לצמצם סכום החיוב שנקבע שם, מס ך 265,000 ₪, לסך 148,000 ₪ בלבד.

לאחר עיון בבקשה , תגובה ותשובה בעניין אני מחליט לדחות את הבקשה.
דיונית ופורמלית , בקשה לעיכוב ביצוע לפי תקנה 467(א) וכפי שתוקנה , וכל עוד לא הוגש ערעור על פסה"ד החלקי בתיק, היה מקום להגיש באותו תיק 27215-05-14 ובפני ביהמ"ש שנתן את אותו פס"ד, ולא במסגרת תיק אחר.
יתר על כן, גם אם נקבל הגישה, לצרכי הבקשה הדחופה , שאת עיכוב הביצוע ניתן לבקש כאן, הואיל וכאן מבוקש ביטול החיוב שם, ומטעמים של פגם נטען בהסכמה, ותרמית, הרי שלאחר עיון בחומר, אני סבור שלגופו , סיכויי התביעה שבפני קלושים ביותר, כך שאין הצדקה לעכב ביצוע הפסיקה שניתנה, וגם לא כנגד ערובה משמעותית, שכן על פניו הפסיקה החלקית שניתנה בתיק 27215-05-14 אינה פסיקה בהסכמה , אלא פסיקה שניתנה לאחר חקירה נגדית בבר"ל, וסיכומי הצדדים.
על פניו הבר"ל שהוגש, החקירה והפסיקה שם , בולעים כל טענה קודמת , לפרעון הסכום החלקי במלואו ו/או חלקו, ואין בפני כל הסבר מפורט, סביר ומספק, לאי העלאת הטענה של קיום שיקים נגדיים בידי המבקש , לצורך עריכת התחשבנות בעניין ,ועד למועד הפסיקה שניתנה שם. וכאשר בתיק ניתן היה כמקובל ,ובין השאר, לנהל הליך של גילוי מסמכים בהקשר זה, וככל שהטענה אכן הייתה קיימת , אך דורשת פירוט.
יצוין שהגם שבפני מבוקש לבטל רק חלקית את החיוב הפסוק , ובסך 117,000 ₪, כך שיצומצם לסך 148,000 ₪ . בקשת העיכוב מתייחסת באופן גורף למלוא החיוב בסך 265,000 ₪, כך שמרבית הבקשה הזמנית (לעיכוב) אינה נשענת כלל, על תביעה עיקרית סדורה ומפורטת , ולגבי כל הסכום.
בנוסף לא שוכנעתי כי יגרם למבקשים נזק בלתי הפיך, ובכל מקרה, שיקול זה משני , נוכח הקביעה לגופו שסיכו יי ההליך העיקרי קלושים ביותר.

נוכח האמור הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית.
אני מחייב את התובעים/ המבקשים לשלם לנתבע /משיב הוצאות הבקשה בעניין, בסך 7,500 ₪ צמוד ונושא ריבית כחוק .

המזכירות תשלח ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב קלדרון
נתבע: אלכסנדר בירמן
שופט :
עורכי דין: