ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכל בראל נגד אהרון קפנטו בע"מ :

בפני כבוד ה שופט הרווי גרובס

תובעת

מיכל בראל

נגד

נתבעת

  1. אהרון קפנטו בע"מ
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בתאריך 3.10.14 התובעת נכנסה בבית קפה "קפה נטו" שהוא בבעלות הנתבעת 1 . הנתבעת 1 לצורך תביעה מסוג זה מבוטחת אצל נתבעת 2.

התובעת הזמינה בנתבעת 1 כריך עם גבינה וירקות. היא לא אכלה את הכריך במקום אלא תוך כדי הליכה לכיוון הרכב שלה וכך היא מתארת את המשך האירוע:
"אכלתי כמה ביסים מהסנדוויץ' ואז הרגשתי עצמים קשים מהפה וירקתי את זה. אני מתייחסת לצילומים בכתב התביעה ורואים בבירור שהקאתי מהפה שלי סימנים של דבר שהוא קשיח ונראה כמו זכוכית. שמרתי את הסנדוויץ' כמו שהוא וגם החפץ נמצא פה, הכל הוקפא מיד" (עמ' 2 שורות 9-12).

אכן במהלך הדיון הובא בפני בית המשפט הכריך שיצא מההקפאה וניתן להבחין בשני גופים קשיחים קטנים אשר לכל הנראה מדובר בזכוכית.

התובעת מיד פנתה לבית חולים רמב"ם ושם נבדקה. בדו"ח שחרור מבית החולים נרשם שאין לראות בעיה פנימית שמצריכה המשך בירור ואשפוז ושהתובעת מתלוננת על כאבי בטן קלים. על פי המסמכים הרפואיים שצורפו לכתב התביעה, התובעת טופלה על ידי רופאי משפחה ביום 3.11.14 ואחר כך ביום 3.12.14. לא היו ממצאים קליניים כלל אלא בסוף הטיפול ביום 3.12.14 הומלץ על כדורי הרגעה. המלצה זו גם קיבלה אישור של פסיכיאטר שראה את התובעת ב-25.12.14.

על סמך האירועים המפורטים דלעיל, התובעת עותרת לפיצוי בסכום של 33,800 ₪ וזאת לפי הפירוט הבא:

  1. 20,000 ₪ בגין כאב וסבל.
  2. 12,000 ₪ בגין הפסדי השתכרות.
  3. 1,800 ₪ בגין עלויות רופאים ותרופות.

בעדותה בפניי התובעת מסרה שבביקורים אצל הרופאים החלה להרגיש תסמונת של חרדה והיום היא לוקחת כדורי הרגעה במינון מופחת אך בחודשים הראשונים אחרי האירוע, היא סבלה מטראומה בעקבות האירוע.

בכל הנוגע לעתירתה לסכום של 20,000 ₪ טענה התובעת:
"כשאני מתעוררת חרדה ובתחושה של חנק... אני סובלת. אני צריכה לקום לעבודה תחת השפעה של כדורים. לא היו אירועים אחרים שהשפיעו עליי על החרדה. כחצי שנה לפני האירוע הייתי קצת מדוכאת וקיבלתי המלצה על תרופות טבעיות מפסיכיאטר אבל לא לקחתי" (עמ' 2 לפרוטוקול שורות 23-25).

לא הוגשה לבית המשפט חוות דעת רפואית כלשהי בקשר לעניין החרדה.
התובעת לא הגישה לבית המשפט קבלות בקשר להוצאות רפואיות אלא טענה שבראש נזק זה היא טוענת להוצאות נסיעה לרופאים שונים. בכל הנוגע להפסד השתכרות, התובעת מסתמכת על אישור רואה חשבון מיום 12.1.15 המצביע על מחסור עסקי של התובעת בחודש נובמבר 2013 וחודשים ספטמבר עד נובמבר 2014. היא טענה שכמה חודשים אחרי האירוע היא סבלה מאוד ולא תפקדה בעבודתה בצורה מלאה. לכן טוענת לירידה בהכנסותיה.

סמוך מיד לאחר האירוע, התובעת דיווחה על ההתרחשות לאחותה אשר באופן כללי מאשרת את גרסת התובעת לגבי האירוע.

עמדת הנתבעת היא שלא ייתכן שהייתה זכוכית בתוך הסנדוויץ' מכיוון שאין במטבח שבו מכינים את הכריכים כל כלי מזכוכית. לכן אין הנתבעת מודה באחריות לאירוע.

נציג הנתבעת מר יריב אהרון טען שקיבל דיווח בחלוף מספר ימים על האירוע ויצר קשר עם התובעת. הוא התנצל בשם הרשת וניסה להבין מה קרה ושאל איך הוא יכול לעזור.
"התובעת טענה שהיא לא רוצה כלום, רק אולי תפרסם את המקרה בפייסבוק" (עמ' 3 שורות 28-29).

הוצע לתובעת פיצוי של 500 ₪.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, החלטתי לקבל את התביעה באופן חלקי ולהלן הנימוקים לכך:

1. מקובלת עליי גרסת התובעת שבעת אכילת הכריך מצאה בו חלקי זכוכית. אין ספק שזאת אחריות של הנתבעת אשר סיפקה לה מוצר פגום ומסוכן. יש גם לציין שלא הובאו ראיות מטעם הנתבעת שנערכה בדיקה לעומק במטבח של הסניף ואילו הנתבעת הסתמכה על הכחשה גורפת כאילו שדבר כזה לא היה יכול לקרות.

2. כמו כן אין ספק שכתוצאה מהאירוע, התובעת נבהלה ובצדק פנתה לבית חולים לעבור בדיקות. מהמסמכים הרפואיים שצורפו לכתב התביעה ניתן ללמוד שלא היו פגיעות גופניות כלשהן כתוצאה מהאירוע. על אף זאת, אין להתעלם מסבלה של התובעת כתוצאה מהאירוע.

3. הקושי של בית המשפט בתיק זה הוא לקבוע את הפיצוי המתאים. מדובר באירוע מינורי מבחינה פיזית אשר היו לו השלכות לא נעימות עבור התובעת, לכל הפחות בתקופה המיידית אחרי האירוע. לכן, בראש נזק כאב וסבל אני מעניק לתובעת סך של 3,500 ₪. לא הובאו הוכחות משכנעות לגבי הפסד השתכרות או הוצאות רפואיות כלשהן.

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעות ביחד ולחוד לשלם לתובעת סכום של 3,500 ₪ ועוד 500 ₪ הוצאות הדיון. הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום ואם לא כן, יישא הפרשי הצמדה וריבית על פי חוק החל מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכל בראל
נתבע: אהרון קפנטו בע"מ
שופט :
עורכי דין: