ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנה ברנדס נגד אור דן :

בפני כבוד ה שופט הרווי גרובס

תובעת

חנה ברנדס

נגד

נתבע

אור דן

פסק דין

בפני תביעות הדדיות של בעלי הדין בקשר לתאונת דרכים שהתרחשה ביום 10.12.2014 שבה היו מעורבים רכב התובעת ורכב של אמא של הנתבע, נהוג ע"י הנתבע והוא למעשה הגיש תביעה שכנגד בשמה של אימו.

על פי תיאור התובעת "ב- 10/12 בדרכי חזרה מהעבודה אחר הצהריים המאוחרות בסביבות השעה 15:30 נסעתי בנתיבי אילון לכוון צפון, כל הנתיבים היו עמוסים, נסעתי בנתיב השמאלי ביותר, כאשר הנתבע נסע מאחורי, בשלב מסוים הרכב שלפני עצר, האט בפתאומיות ואני אחריו וכוון שזה בפתאומיות ראיתי מה קורה מאחורי, וראיתי שהוא בשמאלי שלי וחששתי שהוא לא יספיק לבלום ולקחתי את הרכב טיפה ימינה כדי להימנע, לא יצאתי מהנתיב שלי, ואז ארעה התאונה" (פרוטוקול עמ' 1 שורות 11-15).

על כן התובעת עותרת לסכום של 20,010 ₪ אולם מעיון במסמכי התביעה מגלים את הנזקים המפורטים להלן:
תיקון הרכב עפ"י חשבונית מס' 8,596 ₪
שכ"ט שמאי 750 ₪
ירידת ערך 2,352 ₪
בנוסף התובעת עותרת לעוגמת נפש גדולה.

בפיו של הנתבע גרסה שונה. הנתבע טוען "ב- 10/12 היינו על נתיבי אילון מכוון דרום לצפון, הייתי על המסלול האמצעי, הייתי על שני מימין, היא באה מהנתיב הימני וסטתה לשמאלי, היא היתה לפני, היא סטתה לשמאלי שלי ואני במהירות תגובה ישר הסטתי את ההגה שמאלה כמה שיכולתי וכתוצאה מזה נגרמה התאונה בצד השמאלי קיצוני שלה וימין קיצוני שלי, תיקנתי את הרכב באופן פרובזורי כי נודע לי שאני לא אשם" (פרוטוקול עמ' 2 שורות 1-4).

הנתבע עותר כנגד התובעת לסכומים הבאים:
תיקון הרכב עפ"י דוח שמאי 9,088 ₪
שכ"ט שמאי 1,000 ₪
הוצאות משפט 1,000 ₪

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים החלטתי לקבל את התביעה באופן חלקי ולדחות את התביעה שכנגד ולהלן הנימוקים לכך:

כללית העדפתי את גרסת התובעת לעומת גרסת הנתבע בכל הנוגע לנסיבות קרות התאונה.

עולה בצורה ברורה שהיה עומס רב בכביש אילון, מצב שדורש ערנות יתר מהנהגים. התובעת הספיקה לעצור כאשר רכב לפניה עצר בפתאומיות והנתבע לא הספיק לעצור. הנתבע, תוך חוסר זהירות, לא הספיק לעצור והתנגש ברכב התובעת. גם בהנחה שהתובעת סטתה קצת על מנת לעצור, אין הנתבע משוחרר מאחריות.

לכן מסקנתי היא שהנתבע לא בלם את רכבו בזמן ואם היה עושה כך התאונה לא הייתה מתרחשת.

באשר לגובה הנזק: אין להתיר עתירת התובעת לפיצוי בגין עוגמת נפש גדולה.

אשר על כן, אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבע לשלם לתובעת 11,698 ₪ והוצאות הדיון בסך של 750 ₪. הסכומים ישולמו תוך 30 יום מהיום ואם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל.

אני דוחה את התביעה שכנגד ללא צו להוצאות.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חנה ברנדס
נתבע: אור דן
שופט :
עורכי דין: