ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארז דוויב נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
ארז דוויב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
הצגתי מסמכים את מה שביקשו ממני, הצגתי תצהיר, הצגתי תצהיר של בת הזוג, כל מה שכתוב בפקודת שב"ס קראתי את הפקודה ויש לי אותה ואני יכול גם להציג אותה, הם טוענים שאין לי חיים משותפים. יש לי ילדה משותפת איתה ואני יכול להראות את זה בגזר הדין שנשפטתי עליו. יש לנו ילדה משותפת. היא לא רשומה בת.ז. כי לא מאשרים לי לצאת למשרד הפנים ואי אפשר לרשום את זה מבית הסוהר. נשפטתי בבית משפט השלום בחדרה. בגזר הדין רשום שהיא בת זוג שלי ויש לנו ילדה משותפת והכל.
זו אותה אחת שהתלוננה נגדי. אנחנו בקשר, אנחנו חיים יחד ויש לנו ילדה משותפת ומדברים כל יום בטלפון ויש חוות דעת עו"ס לגבי התייחדות שאין התנגדות מבחינת עו"ס של שב"ס כלא ניצן, אין התנגדות שלה בכלל.

ב"כ המשיב: ההתנגדות שלנו גם בגלל שלא הוכח משק בית משותף, היא לא רשומה במשרד הפנים גם. זה משמעותי עבורנו. בנוסף וועדת אלמ"ב לא דנה בעניין הרי הוא מבקש להתייחד עם נפגעת העבירה.

העותר: לפי מה שנטען על ידי עו"ס ניצן, שוועדת אלמ"ב לא צריכה לדון כי היא מתקשרת למתלוננת, היא אמרה לי שוועדת אלמ"ב לא דנים בזה וזה מה שנאמר לי על ידי עו"ס ניצן. בגלל זה לא דנו בזה בוועדת אלמ"ב אחרת הייתי מתעקש שגם ידונו לגבי זה.

החלטה

העותר מרצה 17 חודשי מאסר בגין עבירות אלימות כלפי בת זוג, היא זו שאיתה הוא מבקש להתייחד, ובגין עבירות אחרות והוא מבקש להתייחד עם בת זוגו.
המשיב מתנגד לאפשר לעותר להתייחד עם בת זוגו וסומך התנגדותו על כך שהעותר לא הציג בפניו מסמכים באשר לקיום משק בית משותף בינו לבין בת הזוג, על מידעים חסויים שהוצגו בפני ועל כך שמדובר במי שהייתה קורבן מעשיו של העותר ומשכך נדרשת חוות דעת וועדת אלמ"ב על מנת לאפשר את ההתייחדות.
העותר טוען כי על פי גזר הדין בת"פ 21006-02-14 (בית משפט השלום בחדרה) בת הזוג היא אם לילדה משותפת שלו ושלה ובכך הוכח קיומו של משק בית משותף.
לטענתו, בת הזוג מסכימה להתייחד איתו ומשכך אין צורך בחוות דעת וועדת אלמ"ב על מנת לאפשר את ההתייחדות.
אף מבלי להתייחס להתנהגותו השלילית של העותר כפי שעולה מהמידעים, ולטענת העדר הוכחה בדבר קיומו של משק בית משותף, אני מקבל את עמדת המשיב כי בשל היות בת הזוג המתלוננת על מעשי אלימות נושא מאסרו, מן הראוי לקבל את עמדת וועדת אלמ"ב בקשר לבקשת העותר להתייחד איתה.
בהעדר עמדת וועדת אלמ"ב לא ניתן לאפשר לעותר, אף מבלי להתייחס לנימוקים האחרים, להתייחד עם בת זוגו.
אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: ארז דוויב
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: