ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארז דוייב נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
ארז דוייב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד נעמי מששה (פמת"א)

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה מידעים בצירוף מידעים וחלק חסוי של וועדת אלמ"ב.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.

ב"כ המשיב: הדיון הקודם נדחה כדי שתינתן החלטת וועדת שחרורים. אתמול היה דיון בעניינו של העותר. הוועדה דחתה את בקשתו לשחרור מוקדם תוך שאפנה את בית המשפט להחלטה שמתייחסת למידעים שלו גם ובעניינו גם לחלק החסוי וגם לגלוי של ההתנהגות הפרועה של העותר וכן לכך שלא עבר הליך טיפולי. כמו כן אפנה לדיונים המשמעתיים בעניינו, כשהאחרון מבניהם ב - 19.7.

העותר: מה שמוצג לבית המשפט אני לא רואה כרגע כי הגשתי בקשה וטרם קיבלתי את העתקי הדוחות, מעבר לכך יש דוחות שביקשתי להישפט כדין כי יש דוח שם של סירוב ניתוק טלפון. ביקשתי בקשה בכתב מהמנהל לבדוק את הנושא לעומק לפני שאני נשפט ולא בדקו אותו. כל האגף מלא במצלמות וזה אגף טעוני הגנה. ביקשתי שיבדקו שניתקתי בזמן.
אין טיפול באגף טעוני הגנה. הם יכולים לספר מה שהם רוצים. הדבר היחידי שיש זה קריוקי פעם בחודש באגף טעוני הגנה. אנחנו נמצאים במצב בו אני מבקש טיפול מהיום בו הגעתי לכלא ניצן, נכנסתי לעו"ס יעל וביקשתי טיפול והיא אומרת לי עד שלא יחליטו וועדת אלמ"ב לגבי לא אוכל להמשיך טיפול. דנו בענייני רק ביום 24.3 והחליטו מה שהחליטו, כמובן עד עכשיו אני מבקש את פרוטוקול וועדת אלמ"ב ולא קיבלתי אותו עד היום. אני מנסה לבקש טיפול והם טוענים כשיפתחו קבוצה יקראו לי אבל בינתיים הכל נשאר תלוי באוויר.

החלטה

העותר מרצה 17 חודשי מאסר בגין תקיפת בת זוגו ועבירות אחרות והוא מבקש לצאת לחופשות ולהסיר את פרופיל אלמ"ב.
המשיב מתנגד ליציאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על חוות דעת וועדת אלמ"ב גלויה וחסויה שהוצגה בפני, על מידעים חסויים ועל עמדת גורמי הטיפול.
עיון בחוות דעת וועדת אלמ"ב הגלויה והחסויה מעלה כי היא מתנגדת ליציאת העותר לחופשות וסומכת התנגדותה על העדר טיפול בבעיית האלימות ממנה סובל העותר.
העותר טוען כי באגף טעוני הגנה שבו הוא נמצא אין טיפול אך מחוות דעת וועדת אלמ"ב, כמו גם מעמדת גורמי הטיפול, עולה כי העותר מודה באופן חלקי בעבירות נושא מאסרו, מייחס את התנהגותו לנסיבות חיצוניות ומציג עמדה הגנתית ונעדרת לקיחת אחריות.
גורמי הטיפול בוועדת אלמ"ב מתרשמים כי גורמי הסיכון שעמדו טרם מאסרו של העותר עדיין עומדים בתוקפם ומשכך אין מקום להוציא את העותר לחופשות.
לעמדת גורמי הטיפול מצטרפת התנהגותו השלילית של העותר, הגלויה והחסויה, לרבות בזמן האחרון אשר מצדיקה את החלטת המשיב שלא להוציא את העותר לחופשות.
מאחר והעותר מודה כי המתלוננת היא בת זוגו ואם בתו, הרי אין כל מקום להסיר את הגדרתו כאסיר אלמ"ב.
לאור כל האמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: ארז דוייב
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: