ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד איגנס דרפקין :

בפני כבוד השופט שמאי בקר

12581-01-15

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיבים
איגנס דרפקין (עציר)


נוכחים:
ב"כ המאשימה, עו"ד רותם חזן
ב"כ הנאשם, עו"ד אורן שי
הנאשם - בליווי

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
שמו את הנאשם בקהילה כי הוא על סף קטינות בגירות, שמו אותו באשפוזית. לאחר מכן הועבר על ידי הקהילה עצמה לתחנה המשטרה שיחקר. העבירו אותו בחזרה במשטרה והתלוננו לגבי אותה עבירת אלימות. הוא נחקר והכחיש ושוחרר.
אני מבקש תסקיר. הוא היה 30 יום באשפוזית וביום האחרון הוא נזרק.

ב"כ המאשימה:
אני מתנגדת. הוא היה בקהילה. יש לי מסמך מ 12.7, התקבל בעניינו מסמך מהקהילה, הוא היה נתון בטיפול מ 4.5 עד 6.6. נאלץ לעזוב עקב הפרה של תנאי המקום. אני מתנגדת לתסקיר, הוא כבר הפר פעם אחת. נקבע שהוא צריך להעצר עד תום ההליכים ונתנו לו אפשרות, אנו בהליך מעצר ואני מבקשת לא לתת לו הזדמנות. נתנו לו דמי נסיעה לפי דבריו, ושמו אותו בתחנה המרכזית בעפולה ושלחו אותו לדרכו. מדובר בקהילת מלכישוע. הוא אותר במקרה ב 11.7, העזיבה של הקהילה נעשתה ב 6.6. הוא לא פנה למשטרה אח"כ. התלוננו על האירוע שהיה בקהילה והמשטרה החזירה אותו לקהילה.

ב"כ הנאשם:
זה לא נכון שהוא לא הגיע למשטרה לאחר מכן, הוא הרי שוחרר משם. הקהילה לקחה אותו למשטרה בעפולה ונחקר שם ולאחר מכן שוחרר אחר כבוד. הוא נלקח על ידי מדריך לתחנת האוטובוס נמסרו לו 50 ₪ והוא שוחרר משם. שאלתי אותו למה לא יצר קשר איתי ועם המשטרה, הוא אמר שהמשטרה שחררה אותו. לא היה לו שום מספר טלפון ולכן לא יצר איתי קשר. חשוב לי להסביר, הוא טוען שנעשו, שהיה אירוע אחר. שלאו דווקא הוא היכה, אלא טוען שהיה במקום שלא היה אמור להיות. הוא טוען שהיה עם קטינים... חשוב לציין כשהגיע לאבו כביר ביקש להשתלב בתוכנית בראשית. לכן אני מבקש תסקיר.
הוא מבקש מיד לאחר מכן הוא רוצה להשתחרר ולחזור לקהילה עצמה. הוא עדיין לא הגיע לרמה של טיפול בקהילה.


החלטה

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של התפרצות לדירה, שתי עבירות של גניבה והחזקה של כסף מזויף, והכל כאשר המשיב הוא בן 20 ובעברו שלוש הרשעות קודמות, לרבות תקיפה חבלנית, הפרת הוראה חוקית ועוד, כך שעומד לחובתו גם מאסר מותנה בן 6 חודשים.

המשיב נשלח במסגרת בית המשפט לענייני סמים לקהילה, אולם נתבקש – כמקובל – לעבור דרך אשפוזית, ממנה הוצא ביום האחרון לאחר שהפעיל אלימות כלפי קטין, כך על פי הנטען.

המדינה הזדרזה להגיש בקשה לעיון חוזר, ובדין, והסנגור המלומד מבקש לקבל תסקיר נוסף.

לצערי, איני יכול לקבל את בקשת ההגנה, שכן המשיב קיבל את מלוא ההזדמנות, נשלח אל הקהילה, אולם אפילו אל מפתנה לא הצליח להגיע, לאחר שעבר לכאורה עבירת אלימות נגד קטין.

המסוכנות מדברת בעד עצמה, כך גם העבר והמאסר המותנה שלא עצרו מבעד המשיב לעבור לכאורה את העבירות החדשות, וגם הנסיבות הלכאוריות של הוצאתו מהאשפוזית – אפילו לא הספיק להגיע לקהילה, מספרות על פתיל קצר, ועל מסוכנות, ואין לי אלא לקבל את בקשת התביעה ולהורות על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים.

הסנגור מפנה תשומת הלב לכך כי ישיבת מוקד קבועה לפברואר 2016, ועל כן אני מורה לסנגור להגיש בקשה לכבוד השופט מלמד, על מנת שישקול הקדמת מועד הדיון. למותר לציין, כי אם נהלי המוקד "משנים" את המותב השומע, בוודאי שאין מתערב בכך.

המזכירות תעביר העתק ההחלטה לשירות המבחן, בתודה.

ניתנה והודעה היום י' אב תשע"ה, 26/07/2015 במעמד הנוכחים.

שמאי בקר , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: איגנס דרפקין
שופט :
עורכי דין: