ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טל אללוף נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
טל אללוף

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני מבקש לענות על כל סעיף וסעיף מכתב התשובה.
בקשר לסעיף הראשון מעולם לא נעצרתי בגין חוב מזונות ואבקש למחוק את זה. מעולם לא הייתי אסיר בגין חוב מזונות, הילדים שלי בחזקתי המלאה. אני לא חייב מזונות שקל לאישה על פי הסכם ממון מראש.
לגבי סעיף 3, אציין כי פקודת הנציבות אינה חוקית כי היא סותרת את חוק המדינה ואת החוקה. נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק כתב כי מגילת העצמאות היא חוקת המדינה עד להודעה אחרת. (מצטט) מגיע לי לקרוא את עיתון ידיעות אחרונות הספציפי. אלא אם כן זה פוגע ברווח שלהם מזה שהם משווקים את העיתון לאסיר, אז זה בטוח פוגע בחוק.
עד כמה שאני יודע ויזה זה מטבע חוקי במדינת ישראל, אין שום חוק שמגביל אותי ובית משפט שלל את החופש שלי ולא את יתר הזכויות שלי בחוק. הוא טוען שהוא הופך למעין גוף עברייני, מינימום ריקו שירזי, שהוא מציין במפורש בסעיף 4א, 4ב, סעיף 5, שהוא לא מאשר לי בויזה כי אני לא מפקיד כספים ובעצם מבקש להתחמק מתשלום קנסות.
הבעיה שהויזה לא שייכת לי אלא לאחותי, יש פה הצהרה בדבר תשלום משפחה, תמיכה על ידי בן משפחה. אני 7 שנים בלי הכנסות, אחותי ואמי לא אחראיות לחובות שלי. הוא טוען שמדובר בביטחון. יש הליך דומה ומאז שונה החוק ויש פסיקות בעליון מאז אותו ההליך.
יש פסיקות בעליון שברגע שהמשפחה לא מסוגלת נניח להפקיד 400 שקלים ויזה זה דבר לגיטימי, אני מדבר על דוחות ששב"ס מבקש לגבות באופן לא חוקי בעצם באיום. אתה לא משלם את הקנסות לא ניתן לך לקרוא עיתון. הוא אומר את זה באופן ברור. יש לי פה שני העתקים ששב"ס לא הצליחו להחרים והיו בשבוע האחרון שני חיפושים בחדר. ברגע שהם טוענים לתשלום חובות ואני טוען שהחובות לא חוקיים זה כן עניין לעתירה ואני מבקש לעתור על כך.
אני מדבר על הזכות שלי לשיקום. אני פחות משישה חודשים משתחרר. שב"ס לא מחלק עיתונים לאסירים, אין מרכז חינוך לאסירים טעוני הגנה. ברגע שאחותי עוזרת לי וקונה לי עיתון מישהו יכול להגיד לה לא? זו אחותי וזה כסף שלה והיא קונה לי את העיתון. שב"ס לא יכול לחייב אותי.

ב"כ המשיב: מפנה לפסק דין זריהן. בית המשפט בחן את נושא ההטבות, אופן התשלומים.
במקרה עבדו הנאמן של בית המשפט היה בדיונים הללו והנושא נבחן שוב ושוב.
מדובר בפקודה מאוד מסודרת שנועדה למנוע פעילות שלילית בכרטיס אשראי וכיוצ"ב. הכל מפורט שם.

העותר: אני אמרתי שבאחד הסעיפים הראשונים שכרטיס האשראי הוא של אחותי.
אם הם כל כך טוענים לזה, ביקשתי לזמן הנה את אחראית ידיעות אחרונות כי רק באגף שלי יש אדם שעושה מנוי דרך החשבון שלו בהוראת קבע, ויש עוד שני אנשים באגף בעבר שהיה להם מנוי בכרטיס אשראי.

ב"כ המשיב: לא היה דבר כזה, כי פסק דין זריהן הסדיר את זה במפורש.

העותר: ב"כ המשיב מטעה את בית המשפט.

ב"כ המשיב: גם בכרטיס אשראי של אחרים יש את אותו חשש. זה אמור להיות מסודר באמצעות הקנטינה.

החלטה

העותר מרצה 7 שנות מאסר בגין עבירות מין והוא מבקש לעשות מינוי לעיתון באמצעות כרטיס אשראי של אחותו, אשר מסכימה להסדר זה.
המשיב מתנגד לאפשר לעותר לעשות מינוי לעיתון באמצעי הנ"ל וסומך התנגדותו על ההחלטה בעת"א 29022-10-14 זריהן נ' שב"ס, לפיה לא ניתן לעשות מינוי לעיתון באמצעות בן משפחה אלא רק באמצעות המשיב כאשר דמי המינוי נגבים מתוך חשבון הקנטינה של האסיר.
אין מחלוקת כי אין בחשבון הקנטינה של העותר כסף על מנת לשלם עבור המינוי, כפי שאין בו כסף למטרות אחרות, ומשכך מוצדקת עמדת המשיב שלא לאפשר לעותר לשלם עבור המינוי באמצעות כרטיס האשראי של אחותו, אף מבלי להתייחס לנימוק הביטחוני שמעלה המשיב למניעה זו.

אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: טל אללוף
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: