ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף תקרורי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
יוסף תקרורי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד מורן סעדון
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני לא אלאה את בית המשפט בהשתלשלות העניינים, אומר שמדובר באסיר מחודש יולי 2014 החל מחודש נובמבר עת סווג כעציר ביקש להשתלב בהליך טיפולי. בינואר 2015 הועבר למעשיהו, בקשתו גם שם להשתלב בהליך טיפולי, כל הגורמים המוסמכים בכלא וגם בכתב התשובה שחברי הציג אומרים שמדובר במי שיש לו מוטיבציה ורצון עז להשתלב בהליך טיפולי. לפני חודש הוא שולב בשיחות עם עו"ס, העתירה הוגשה לפני שילובו בשיחות עם עו"ס. הוא הבין כבר שיש בעיה עם פתיחת הקבוצה ואחרי שהגשנו עתירה הוא ביקש להשתלב בשיחות פרטניות ונאמר לו שלא ניתן לעשות את זה בגלל סד הזמנים הדחוק של העו"ס.
כשהוא עלה לוועדת השחרורים קיבלנו מכתב - מציגה לבית המשפט.
שב"ס לא משלבו בהליך טיפולי מצד אחד, ולא מאפשר לו חופשות מצד שני.
נכון שהשיחות עם העו"ס הם מלפני חודש, אך הן לא עקביו ולא נעשות פעם בשבוע, ואחרי שני מפגשים נאמר לו שייבחן שילובו בחופשה, אנו נמצאים אחרי שתי חופשות בכלל ולאור כל המצב וכל הנתונים שלו והעובדה שהוא בעוד חודשיים ממילא עתיד להשתחרר, הוא משולב בתעסוקה למעלה מחודשיים, הוא אסיר חיובי וראוי לשלבו בסבב חופשות. הוא החל הליך טיפולי בגלל הרצון העז שלו והזעקות שלו, אנחנו מסתכלים על משהו נקודתי על העותר אבל זה מסר לכלל האסירים. מדובר במי שמבקש למעלה מחצי שנה להשתלב בקבוצה ולא שולב וגם אחרי ששולב, לא מאפשרים לו לצאת לחופשות.
בינואר נטען משב"ס שהוצע לו לעבור לכלא בצפון או בדרום, העותר מוסר שלא הוצע לו ממילא. לאחר בירור שלי עם ראש תחום עו"ס נמסר שגם אם הוצע לו בינואר לא היה ניתן להעבירו. הוא אומר שאף אחד לא פנה אליו. גם אם פנו וגם אם היה נותן את הסכמתו לא היה ניתן כי חייב תקופה של שנה לפחות והוא בספטמבר עתיד להשתחרר. גם בכתב התשובה זה עולה באופן ברור וגם במכתב ראש התחום לפני כשבועיים זה עולה באופן ברור שרק בגלל רצונו הוא שולב בשיחות פרטניות עם העו"ס ובגלל שהגיש עתירה מענישים אותו.

ב"כ המשיב: מדובר בעתירה שניתנה בה החלטה לפני חודשיים בלבד.
העותר צריך להיאזר בסבלנות. עד עכשיו הוא סירב לעבור לחרמון ולכל האופציות הטיפוליות. הם כן מצאו לו מסגרת טיפולית והוא משולב בטיפול. עכשיו הוא ימתין בסבלנות כי עד עכשיו הוא סירב.

ב"כ העותר: הוא טוען שלא סירב ולא הוצע לו וגם אם היה מסכים פרוצדוראלית לא ניתן ליישם את זה. זה כן המקום לאפשר לאסיר כזה חיובי והוא נמצא חודש בטיפול כבר, זה המקום לאפשר לו. כמו כן אמו במצב רפואי מאוד קשה. היא לא יכולה להגיע לבקרו וגם חופשה חריגה סירבו להוציאו גם בגלל העילה שהוא עוד לא משולב בהליך טיפולי.

החלטה

העותר מרצה 15 חודשי מאסר בגין עבירות נשק והוא מבש לצאת לחופשות שכן הוא עובד במהלך מאסרו, התנהגותו תקינה והוא עומד להשתחרר ממאסר באוקטובר 2015.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על עמדת גורמי הטיפול לפיה הוצע בתחילת השנה לעותר להשתלב בטיפול בפרויקט בכלא חרמון או באגף בכלא דקל אך הוא סירב לעשות כן בשל המרחק ממשפחתו.
לפני כחודש שולב העותר בטיפול פרטני עם עו"ס ולטענת ב"כ נאמר לו על ידי העו"ס כי בחלוף שני מפגשים, שכבר עברו, יוכל לצאת לחופשות.
ב"כ המשיב טוען כי העותר לא מומלץ בשלב זה לצאת לחופשות מאחר ומדובר בראשית הטיפול הפרטני שאותו הוא החל וגורמי הטיפול התרשמו שהוא זקוק להעמקה באשר לנסיבות שהובילו אותו לביצוע העבירות נושא מאסרו.
עמדת גורמי הטיפול מקובלת עליי אך לאור תקופת המאסר הקצרה שנותרה לעותר ומאחר והוא החל לפני כחודש בהליך טיפולי פרטני ושיחות עם העו"ס יוציא המשיב את העותר לחופשה בחלוף 30 יום מהיום אלא אם גורמי הטיפול יתנגדו לכך.

בכפוף לאמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: יוסף תקרורי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: