ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ולדימיר טקצ'נקו :

בפני כבוד השופט אביחי דורון

30717-07-15

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
ולדימיר טקצ'נקו (עציר)

נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד טל הוד
ב"כ המשיב עו"ד מץ
המשיב הובא באמצעות שב"ס

פרוטוקול

ב"כ המשיב: אחרי שעיינתי בכתב האישום ובחומר הראיות אני סבור שאין מספיק ראיות להרשעת המשיב. מפנה לדוח הפעולה על פי הלכת קדריה לא ניתן יהיה להערכתי להוכיח את היסוד הנפשי לצורך עבירת האיומים. אני סבור שהפסיכיאטר היה צריך לתת צו אזרחי אך משעברו הדברים לתחום הפלילי, וגם אם בית המשפט יחליט שיש להפסיק את ההליכים, אבקש לשמוע את התיק עד תומו.
מה שאני הייתי רוצה זה שבית המשפט יקבע על סמך חוות הדעת הפסיכיאטרית שהמשיב זכאי לכן ישחרר אותו לאשפוז אזרחי בסביבת בית החולים ויאפשר לפסיכיאטר המחוזי לבצע את כל הדברים במישור האזרחי.

ב"כ הצדדים: אנו מסכימים שבית המשפט יקבע עמדתו לעניין הראיות על סמך חומר החקירה שבתיק.

ב"כ המבקשת: אנו נסכים לאור חוות הדעת להפסקת ההליכים ולאשפוז. אני לא יודע איך חברי יכול לומר את עמדתו כאשר הוא לא יודע מה העמדה שלו הוא לא יכול לדבר איתו. מאחר ונקבע שהוא לא כשיר לעמוד לדין כיום ומשהוא לא כשיר לעמוד לדין איך אנו יכולים היום לקבל עמדה לכתב האישום, וגם הפסיקה מדברת על זה. ולכן מקומה של טענת הזיכוי והטענות הקשורות למצב האחריות הפלילית שלו במועד ביצוע העבירה מקומם בתיק העיקרי ולא עתה. לכן אני חושבת שהיום שאלת ההרשעה אינה על הפרק כלל. מדאיג אותנו זאת המסוכנות ואין ספק שהוא צריך טיפול.


החלטה
לאחר שעיינתי בתיק החקירה, מצאתי כי קיימת תשתית ראייתית מספיקה לאיומים שהמשיב איים לכאורה על אשתו. טענת השכרות שהסנגור מפנה אליה מקבלת ביטויה נכון לרגע זה רק מדברי השוטר אשר הריח אלכוהול מפיו של המשיב. נטל ההוכחה של שכרות הוא על הנאשם והקפיצה למסקנה רחוקה כבר עכשיו שמכוח אותם מילים של השוטר יזוכה המשיב הינה מסקנה נמהרת גם האישה עצמה כאשר שוחחה עם המשטרה סיפרה שהמשיב אמר לה שיתן לה מכה אף שניסתה להמעיט מדבריו בטלפון לשוטרת שהוא רוצה להרוג אותה.

לכן בכל הקשור לעבירת האיומים המיוחסת למשיב קיימות ראיות בעוצמה הנדרשת בשלב זה של הדיון.

לאחר שעיינתי בחוות הדעת הפסיכיאטרית ממנה עולה כי המשיב נמצא במצב מאני פסיכוטי פעיל, אינו מסוגל לעמוד לדין ואינו אחראי למעשיו, במסגרת סמכויותיי על פי סעיף 170 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) תשמ"ב – 1982 ועל פי סעיף 15 (א) לחוק לטיפול בחולי נפש תשנ"א – 1991, לאור חווה"ד הפסיכיאטרית ועמדת הצדדים, אני מורה כלדקמן:
ההליכים בתיק העיקרי נגד הנאשם יופסקו.
הנאשם יאושפז במקום עליו יורה הפסיכיאטר המחוזי, לאחר שנמצא כי קיימת מסוכנות ומצבו מצריך אישפוז. משך האשפוז יעמוד על עד 3 שנים.
הפסיכיאטר המחוזי מתבקש להודיע לסניגוריה הציבורית, ולתביעה על מועד הבאת הנאשם בפני הועדה הפסיכיאטרית.

המזכירות תשלח עותק החלטה זו לפסיכיאטר המחוזי.

ניתנה והודעה היום ז' אב תשע"ה, 23/07/2015 במעמד הנוכחים.

אביחי דורון , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ולדימיר טקצ'נקו
שופט :
עורכי דין: