ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בועז שייך נגד דרכים :

בפני כבוד ה שופט ירון בשן

תובע

בועז שייך

נגד

נתבעת

דרכים - שרותי דרך וגרירה בע"מ

החלטה

מכוניתו של התובע נפרצה. מכיוון שנותרה חשופה לסכנת גניבה, היא נגררה למוסך ע"י הנתבעת, ובטרם הגרירה סילק ממנה התובע פריטים בעלי ערך שיכול היה לפרק. לפי עדותו הוא הסיר משענת שעליה מסך DVD, אך לדבריו נותרה במכונית משענת ראש נוספת שבה מסך שהוא לא הצליח לפרק, וכן מספר שמשיות. לאחר זמן התברר לתובע שהמשענת, השמשיות וצמיג חלופי שהיו במכונית נגנבו. המכוניות שבמוסך מצולמות ולכן נפל חשדו על הנתבעת. מכאן התביעה שהגיש בסך 15,000 ₪ (מזה כ – 6,300₪ ערך הפריטים שנגנבו). לטענת התובע נגנבו הפריטים מהמכונית בעת שהיתה נתונה לשליטת הנתבעת ועובדיה והיא הנושאת בחבות בשל כך.

הנתבעת הסבירה שהיא אינה אחראית לדברי ערך שנשארים במכוניות שהיא גוררת. הנהג שביצע בפועל את הגרירה לא זומן לעדות – הוא אינו עובד עוד בחב רה ונטען שמי שהתייצב לדיון לא היה מודע לצורך לזמן עדים. הנתבעת סבורה שהתובע לא הוכיח כי הפריטים החסרים באמת היו במכונית. היא סבורה שיתכן שהתובע עצמו סילק אותם מהמכונית בטרם נגררה. התובע מצביע על כך שהפריטים השונים תועדו על-ידי המשטרה, כשצולמה המכונית הפרוצה לפני שנגררה, אך כמובן שלכל היותר ניתן ללמוד מכך שבטרם הגרירה היו פריטים אלה במכונית. לכאורה, עשוי היה התובע להוציא מהמכונית פריטים שונים בטרם הגרירה, כפי שהוא אכן עשה גם לפי עדותו.

משענות ראש המותקנות במכונית אינם "דברי ערך" שהנהג מצופה לפרק כשהיא נגררת למוסך, בדיוק כפי שאין הוא מצופה לפרק רכיבים יקרים אחרים שבמכונית. אף אין הוא מצופה לסלק מהמכונית את הצמיג החלופי. לא ברור מה ערכן של השמשיות וגם לא ברור מדוע נותרו במכונית שנגררה. הקושי שעליו מצביעה הנתבעת הוא אמיתי: התובע סיפר שפירק משענת ראש אחת ולא את האחרת ושכעת חסרה גם המשענת שלא פירק. אין כל אפשרות לברר אם הטענה נכונה או לא. לעומת זאת, מהצילום שעליו מסתמך התובע – צילום שבו לטענתו רואים את המשענת - לא רואים כלל את שהוא טוען שיש בו. מדובר בצילום שערכה המשטרה ותיעד את נזקי הפריצה. רואים בו את משענת הראש המותקנת במושב הנהג ואף שהיא מצולמת מאחור לא רואים בה מסך טלוויזיה. יתכן שזו רק מגבלה של הצילום והמסך שם , אך לכאורה שומטת התמונה את הקרקע מתחת לטענה מרכזית בתביעה. בנסיבות אלה נותר ספק גדול והוא הפועל לרעת התובע. התביעה נדחית ללא צו להוצאות.

על פסק-דין זה ניתן לבקש רשות ערעור בבית-המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בועז שייך
נתבע: דרכים
שופט :
עורכי דין: