ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סבט ולידה נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותרת
סבט ולידה

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותרת ובא כוחה עו"ד ויקטור אוזן
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותרת: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים ואני נותן הבהרה לבית המשפט באשר לתוכן המידעים.

ב"כ העותרת: עיינתי בכתב התשובה.
אציין שזו אחת העתירות שבהן התנהלות המשיב מהיותר תמוהות. האסירה שפוטה משנת 2002, במהלך שש השנים האחרונות יוצאת באופן רציף ותקין. כאשר היא חוזרת מחופשה בחודש מרץ ממשיכה להתנהל באופן תקין וראוי ומדווחת על כך שנחבלה במהלך החופשה. היא מספרת איך ומי היה עד לחבלה הזו. לא נעשתה לה בדיקה גופנית שהיא נחבלה ואף אחד לא היה עולה על כך ובמהלך חודש אפריל יוצאת לחופשה נוספת, חוזרת מהחופשה ואמורה לצאת לחופשה בחודש לחופשה בחודש מאי. אומרים לה שיש הקפאה של חופשות כי יש חשש מבן הזוג שמבקר אותה, היא מכחישה ומפנה לאותם אנשים שהיו עדים לאירוע הפגיעה בה. היא מבקשת להגיש עתירה כבר אז ואומרים לה תקפיאי את ההתנהלות שלך אנו רוצים לבחון את זה ולהתיר לה שני ביקורים עם בן הזוג הפוגע ואח"כ נשקול. יש ביקורים והיו שני ביקורים כפי שהם אישרו. היא לא יוצאת לחופשה בביתו, הוא לא ערב לה ואין לו זיקה ישירה אליה בחופשה.
אני לא מצליח להבין איך מנסים להגן עליה וכאשר פוגעים בה והיא מתנהלת באופן הכי ראוי והכי תקין במשך שנים. שיטפלו במי שעלול לפגוע בה.
היא לא יוצאת לכתובת של אותו אדם שיש חשש ממנו והוא לא ערב ולא קשור אליה ושנית, הוא במעצר בית בתיק אחר ואין לו יכולת להגיע אליה.

החלטה

העותרת מרצה 25 שנות מאסר בגין רצח ושוד והיא מבקשת להחזירה לסבב חופשות שהופסקו בעקבות קבלת מידעים שלטענת המשיב מעלים חשש לשלומה באם תצא לחופשות.
ב"כ העותרת טוען כי נאמר לעותרת כי המידעים קשורים בבן זוגה שעצור במעצר בית בעניין אחר, וכי נאמר לעותרת כי באם יבקר אותה שני ביקורים, כפי שביקר בינתיים, תוכל לצאת לחופשות שכן הביקורים יהוו הוכחה להעדר מסוכנות מצדו כלפיה.
עיון במידעים החסויים אכן מעלה חשש לשלום העותרת באם תוחזר לסבב חופשות, אך מבלי להתייחס לטענות ב"כ העותרת נראה לי כי חלוף הזמן, גם אם הוא לא ארוך, מאז קבלת המידעים ודרגת המהימנות הנמוכה יחסית של המידע האחרון, מאפשר החזרתה לסבב חופשות בתנאים שיקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל במהלך חודש ספטמבר 2015.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותרת.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: סבט ולידה
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: