ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם אשכנזי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
אברהם אשכנזי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד מורן סעדון
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אנחנו נמצאים בעתירה שנשענת על שני אדנים . קיבלתי מכתב מקצינת האסירים, אני לא יודעת בדיוק מהי הדיאטה ומה היא מכילה, אני יכולה לומר לפי המסמכים הרפואיים של שב"ס מה הוא אמור לקבל: גביע לבן ביום, תוספת של גבינה, 1.75 ק"ג ירקות לשבוע, זה לפי המסמכים הרפואיים. הוא לא מקבל את זה. מציגה לבית המשפט.
ראיתי את תגובת חברי ואת המכתב של הרופא.

ב"כ המשיב: מציג מייל מאחראית המרפאה ששמו של העותר נמצא שם.

ב"כ העותר: העותר אומר שבפועל הוא לא מקבל.

ב"כ המשיב: מציג מייל מ-12.7.

ב"כ העותר: בעניין הגדלת שעות החופשה, דא עקא ובין לבין בעודנו פה, נאמר הבוקר לאסיר לפני שהוא הגיע לכאן שחופשותיו מופסקות לאלתר. אני מבקשת לטעון לעניין תוספת השעות, אבדוק את השיקולים הספציפיים של שב"ס לעניין הפסקת החופשה. נאמר לו שהחופשה של יום ראשון מופסקת. אני רוצה לבדוק אם מדובר בחופשות באופן גורף, או ספציפית של יום ראשון, ומהם הטעמים שעומדים. יכול להיות שמדובר רק על ההפסקה של חופשה ספציפית של יום ראשון אז אגיש עתירה שוב? אני מבקשת לטעון לעניין זה.
מדובר בעותר שמשולב בסבב חופשות תקופה של שנה, החופשות בנות 8 שעות כל אחת בהן נדרש לחתום במשטרה כשהוא יוצא מהכלא ולפני שהוא חוזר, זאת אומרת שתי חתימות ביציאה אחת. הוא אב ל - 4 ילדים שניים מהם קטינים. במהלך ההליך הפלילי שהתנהל אשתו נפטרה ממחלת הסרטן. מגישה מסמך פסיכיאטרי, מדובר בקטין שמצבו הנפשי הידרדר ורשום שם בשחור על גבי לבן שככל שניתן להגדיל את הזמן עם האב כך ייטב מצבו של הקטין.
אבקש בגלל הייחודיות שקיימת ובגלל העובדה שהילדים לא רק שחוו את הנטישה של האם אלא גם נאלצו לעקור ממקום מגוריהם לבית הסבתא שהיא אמו של העותר, העותר נכנס לכלא בנוסף, הם חוו שלושה ניתוקים בחיים שלהם, מב"ן סובר שהמסוכנות קיימת גם בחופשה קצרה ואני רוצה לצטט ממה שהם אמרו (מצטטת) בפועל הם רושמים שאין דיווחים מיוחדים, הגיעה משטרה לשם וביקרה אותו. מב"ן החליטו שכן אפשר להוציאו לחופשות.

החלטה

העותר מרצה מאסר למשך 4 שנים ותשעה חודשים בגין בעילה במרמה והוא מלין על אי קבלת מזון בהתאם לתפריט דיאטה שנרשמה לו ומבקש להגדיל את משך חופשותיו על מנת שיוכל להיות במחיצת ילדיו הקטינים יותר משמונה שעות בהן הוא יכול להיות היום, גם בהתחשב בצורך שלו לחתום בתחנת משטרה פעמיים במהלך החופשה.
המשיב מתנגד להגדלת שעות חופשותיו של העותר וסומך התנגדותו על הערכת מסוכנות בינונית - גבוהה של העותר על ידי מב"ן ועל כך שחופשותיו של העותר הוגדלו בכך שהוא יוצא אליהן בשעה 12:30.
עיון בכתב התשובה ובחות דעת מב"ן שצורפה אליו מעלה כי לא ניתן לעת הזו להגדיל את משך חופשותיו של העותר, גם בהתחשב בצורך שלו להיות עם ילדיו הקטינים, שכן משך חופשותיו נידון לאחרונה בעתירות והארכת החופשה בכך שהעותר יוצא אליה בשעה 12:30 נותנת לעת הזו פתרון לרצונו ולרצון ילדיו הקטינים להיות במחיצתו.
היום הודע לעותר כי החופשה שאליה היה אמור לצאת ביום א - 26.7.15 בוטלה ואין בהחלטה זו כדי להביע דעה בכך.
באשר לטרוניית העותר בכל הקשור לאי קבלת המזון בהתאם לתפריט הדיאטה שנרשמה לו, יציג ב"כ המשיב בפני ב"כ העותר תוך שבעה ימים דיווח מהגורם המוסמך באגף בו נמצא העותר באשר למזון שהוא מקבל בהתאם לתפריט הדיאטה.

בכפוף לאמור לעיל אני דוחה את העתירה.
ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: אברהם אשכנזי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: