ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה כהן נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
שלמה כהן

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד בני נהרי
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
מה שנעשה שקראתי את השתלשלות העניינים קצת נדהמתי. מאז ינואר 2015 מדי שבועיים שלושה כתבנו מכתבים כאשר העותר מוכן להיות בקבוצה טיפולית. מה שקרה כאן כל פעם הוא הועבר לכלא אחר. מציג מכתב של השתלשלות העניינים ולפני המכתב הזה 4-5 בקשות לגבי בקשתו להיות בבתי הסוהר גם בחרמון וגם בגבעון ואפילו במעשיהו ובאיילון.
מגיש מ - 15.3 מכתב מכלא מעשיהו שם נאמר לו שעוד מעט עומדת להיפתח קבוצה בספטמבר 2015. כאשר האסיר מביע רצונו ומבקש, אני לא רוצה להלאות את בית המשפט במס' בקשות שכתבנו ולא קיבלנו תשובות. נאמר לו שאוטוטו הוא יתחיל קבוצה בגבעון ובסוף הודיעו לו שהוא לא יתחיל.

ב"כ המשיב: הקבוצה בגבעון לא נפתחה בסופו של יום.

ב"כ העותר: בעבר הוא יו"ר עבודה במקום מגוריו, במשך 16 שנה, התנהלו בחירות שם בחודש ינואר מרץ, הדבר היחידי שהוא בכל זאת מנסה לנהל את הבחירות בהיותו אסיר. הוא ניהל את זה שנים רבות אבל הוא משוחח בטלפון והוא עותר לאנשים שלא להצביע, זה לגיטימי ביותר. הוא עשה את זה במשך שנים רבות. לא קיבלנו פרפראזה שוחחתי איתו ארוכות בנושא הזה והוא אמר שהוא דיבר וניסה לשכנע, אבל אין איומים זה לא האיש המתאים. יש טעות די לא פשוטה לגבי ההרשעה, הוא זוכה מעבירה של הלבנת הון.
אני רוצה שחברי יסביר מדוע הבטיחו לו גבעון. הוא רוצה לעבור את הטיפול.
מגיש מס' תקדימים, בין היתר מקרה חמור יותר של סחר בסמים - 12 שנות מאסר, אותו סיפור קצת יותר חמור, גם לגבי מידעים רציניים יותר מאשר התערבות בבחירות.
זהו מאסרו הראשון. נכון שריצה עבודות שירות ב - 2007 על עבירות שביצע ב - 2004, אבל הוא בעל משפחה ובנו לפני גיוס. מציג צו גיוס. יש לו שתי בנות נוספות. הדבר הכי חשוב שהתנהגותו בכל זאת חלפה תקופה דיי רצינית והוא מתנהג למופת ואין שום תלונה נגדו וזה גם משמעותי.

החלטה

העותר מרצה 5 שנות מאסר בגין עבירות מרמה והוא מבקש לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך עמדתו על מידעים חסויים שהוצגו בפני ועל התנגדות גורמי הטיפול להוציא את העותר לחופשות כל עוד לא עבר הליך טיפולי שהתאמתו לעבור אותו תהיה בחודש אוקטובר 2015.
עיון במידעים החסויים שהוצגו בפני מעלה כי מדובר במידעים חסויים מהזמן האחרון יחסית שמלמדים על התנהגות שלילית של העותר, אם לא פלילית, מהזמן האחרון יחסית.
מעמדת גורמי הטיפול עולה כי העותר זקוק להליך טיפולי לעברייני מרמה.
בזמנו נבחנה התאמתו להשתתף בהליך כזה בכלא גבעון, אך הדבר לא הסתייע בשל המידעים החסויים וכאשר נפתחה קבוצה נוספת לעברייני מרמה בבית סוהר איילון, הוא סירב לעבור לבית הסוהר על מנת להשתתף בה.
משכך, יש להמתין עד לשילובו של העותר בקבוצה הטיפולית לעברייני מרמה שאמורה להיפתח באוקטובר 2015 בכלא מעשיהו ויציאתו לחופשות תיבחן בהתאם להשתלבותו באותה קבוצה בתחילת שנת 2016 ובאם לא ישתלב מסיבות שאינן קשורות בו, יוכל להגיש עתירה חדשה אף לפני המועד הנ"ל.
בכפוף לאמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: שלמה כהן
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: