ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביתר בובליל נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
אביתר בובליל

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד דותן
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: ניתן אישור הבוקר ליציאתו של העותר לברית המילה במשך 6 שעות מהשעה 12:00 עד שעה 18:00 מאחר וברית המילה מתקיימת באשדוד ואנו נמצאים במעשיהו מרחק שלא יותר מכמה שעות אנו סבורים כי זמן זה הוא מספיק.
יציאה לברית מילה לא מצדיקה חופשה למשך 24 שעות.

ב"כ העותר: העותר לא ביקש 24 שעות אלא 72 שעות במסגרת פרק ז לפקודה, הקדמת מועד חופשה מטעמים מיוחדים, שהקצתה הוראה חוקית בדיוק למקרים האלה.
העותר ביקש לצאת לא אך ורק לצורך הברית אלא לכמה אירועים - במוצ"ש תתקיים טקס ברית יצחק, זה טקס זוהר שנהוג אצל עדות המזרח ובו האב אומר ברכות, מדובר על מסגרת הזמנים. אני כתבתי להקדים את חופשתו הקרובה לרגל הולדת בנו והשתתפות בטקס ברית המילה.
העותר הציג בפני המשיב את הטקס הזה ואת צום 9 באב שחל במועד ברית המילה ולכן הסעודה נדחית לערב, על כן פעלנו לפי הפקודה וביקשנו את הקדמת החופש והמשיב לא נתן טעם סביר למה לא לקיים את ההוראה הזו. העותר הוא אסיר למופת, בשיקום, יוצא מדי יום לעבודה, לפני יומיים יצא ביום כיף בירושלים, לא מדובר באסיר מסוכן אלא התעקשות שאין מאחוריה נימוק סביר. אני מבקש שאם יש נימוק סביר, שיצהיר חברי מהו הנימוק הסביר.
העותר לא היה ליד אשתו כשהיא ילדה, לא הביא את הרך הנולד הביתה.
אין עילה להקדמת חופשה. זה נתון לשיקול דעת המשיב והחלטתו תינתן בכתב. כל זאת לא עשה המשיב ואני מבקש שחברי יגיד איזה טעם סביר יש לא להוציא אותו.
המשיב ידע על הטקסים. אני מבקש שחברי יעשה בירור ויבוא עם תשובה מדוע לא ראוי להוציאו ל - 72 שעות במסגרת הקדמת חופשה.

ב"כ המשיב: לא הוזכר ולו ברמז הנושא של ברית יצחק. מציג מסמך.

ב"כ העותר: אני מבקש לא להיתלות במילים ולתת רשות דיבור לאסיר.
החלטה

העותר מרצה 5 שנות מאסר והוא מבקש להורות למשיב להקדים את חופשתו הקרובה של העותר לרגל הולדת בנו והשתתפות בטקס ברית המילה שיתקיים ביום 27.7.15.
לעתירה צרף העותר מכתב מהמוהל לפיו מבקשים לקיים טקס ברית המילה לבנם הרך הנולד של העותר ואשתו ביום א - 26.7.15 באשדוד, והוא בעזרת השם יבצע עבורם את ברית המילה.
המשיב אישר לעותר חופשה חריגה למשך 6 שעות ביום 26.7.15 בין השעות 12:00 - 18:00 על מנת להשתתף בטקס ברית המילה.
ב"כ העותר מבקש להוציא את העותר לחופשה בת 72 שעות כהקדמת חופשה על מנת לאפשר לו להשתתף לא רק בטקס ברית המילה אלא גם בטקסים נוספים הכרוכים בהולדת בנו.
אומר מיד כי בקשה מפורשת זו לא מופיעה בכתב העתירה והמשיב, כמו אני, לא יכול היה לפרש את העתירה כמשתרעת על פני בקשה להוציא את העותר לחופשה חריגה בת 72 שעות.
העותר טען כי גם בפני גורמי השב"ס העלה בקשה להוציא אותו לחופשה מעבר להשתתפות בטקס ברית המילה.
ב"כ המשיב הציג בפני חוות דעתו של סגן מפקד בית סוהר מעשיהו לפיה העותר מבקש חופשה חריגה לתאריך 26.7.15 להשתתפות בטקס ברית המילה של בנו.
העותר הציג מסמכים רלוונטיים ואין מניעה מבחינה סוציאלית או מודיעינית לאפשר את החופשה.
סגן מפקד בית סוהר מעשיהו המליץ להוציא את העותר לחופשה בת 6 שעות בביתו, בתנאים שבהם הוא יוצא לחופשה.
מהאמור לעיל עולה כי המשיב לא התייחס לבקשת העותר לצאת לחופשה מעבר להשתתפותו בטקס ברית המילה ונראה לי כי משך חופשה של שש שעות הוא משך סביר בהתחשב במקום מאסרו של העותר ובמקום ביצוע טקס ברית המילה.
לאור כל האמור לעיל רשמתי בפני הסכמת המשיב להוציא את העותר לחופשה ביום 26.7.15 החל משעה 12:00 - 18:00, בתנאים שיקבעו על ידי המשיב ובכפוף לכך אני דוחה את העתירה.
ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: אביתר בובליל
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: