ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תום לביא נגד סנ"צ מירי פלד :

בפני כבוד ה שופט רמי חיימוביץ

תובע

תום לביא

נגד

נתבעים
1.סנ"צ מירי פלד
2.מדינת ישראל

פסק דין

התובע הגיש תביעה בגין חיפוש שנערך בביתו, לטענתו שלא כדין, שבו נגנבו כסף רב (150,000 ₪) והוחרמו מסמכים.

ברקע התביעה סכסוך בין התובע ואחרים לבין צדדים שלשיים שלטענת התובע השתלטו על מקרקעין שלא כדין. סכסוך זה נדון בפני מספר ערכאות שיפוטיות.

לאחר שמיעת שני הצדדים ובחינת הראיות מצאתי לדחות את התביעה.

הוכח כי ב-8/4/15 התקיים חיפוש בבית-התובע. אלא שחיפוש זה התקיים כדין, מכוחו של צו שיפוט. בית-משפט זה אינו עוסק בתקיפה עקיפה של צווי חיפוש שהוציאו מותבים אחרים, וממילא לא עלה בידי התובע להראות על פסול שנפל בצו החיפוש או בביצועו , שתואר בדו"ח הפעולה ובדו"ח החיפוש שצורפו כנספחים 2 ו-3 לכתב הגנתה של המדינה. יודגש כי טענתו המרכזית של התובע כנגד חיפוש זה היא שלא בוצע בפני שני עדים שאינם שוטרים, ברם הוכח כי החיפוש התקיים בנוכחות זוגתו של התובע אשר ויתרה על נוכחות עד נוסף .

עיקר טענותיו של התובע נוגעות לחיפוש נוסף שנערך, לטענתו, יום לאחר מכן ב-9/4/15. התובע טוען כי במהלך החיפוש הראשון הותירו השוטרים חלון פתוח ונטלו מפתח של הדירה וכי השתמשו בשני אלו כדי לפרוץ לדירתו בהעדרו. במהלך פריצה זו נטלו סכום של 150,000 ₪ במזומן, מסמכים ומחשבים (שהוחזרו לאחר שאחד השכנים ראה אותם) וכי הותירו בדירה אי-סדר ונזקים.

טענותיו של התובע בנוגע לחיפוש זה הן טענות בעלמא ולא הובאה להן כל ראיה. לא הובאו לעדות שכנים שלטענת האירוע ראו את הכניסה לדירה, והשכנה היחידה שהובאה העידה כי אין לה מידע על החיפוש והיא מעידה על סכסוך המקרקעין בלבד. לא הוצגו תמונות שצילמו אותם שכנים. לא הוצגו תמונות של הדירה ההפוכה ושל הנזקים, אלא רק סרטון שצולם מספר ימים לאחר מכן, בקריינות התובע, שבו נראה חלון הדירה בלבד, ולא הובאה כל ראיה אחרת.

בנסיבות אלו, ומשנמצא כי התובע לא הביא כל ראיה להוכחת תביעתו, דינה להידחות.

התביעה נדחית. התובע יישא בהוצאות המדינה בסך 400 ₪.

התובע רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב בתוך 15 ימים מיום שיומצא לו פסק הדין.

ניתן היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תום לביא
נתבע: סנ"צ מירי פלד
שופט :
עורכי דין: