ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סלים טהה נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופטת ריקי שמולביץ

בעניין: פקודת פשיטת הרגל

המבקש:

סלים טהה

נגד

המשיב:

2.כונס נכסים רשמי תל אביב

החלטה

לפניי בקשת המבקש לאישור הסדר פשרה במתכונת הקבועה בסעיף 19א' לפקודת פשיטת הרגל (להלן: "הפקודה").

על פי הבקשה, מוצע לשלם במסגרת ההסדר 30% מסכום החובות בסך כ-170,000 ₪ בתוספת הוצאות ההליך. אם כך יהיה, יתקיימו לפחות דרישות הסף המינימליות הנדרשות לפי סעיף 19א לפקודה.
הכנ"ר הגיש תגובתו לבקשה ובה פירט המלצותיו.

לאור האמור בבקשה ובתגובה, אני מורה כדלקמן:

1. עו"ד אורן צורן מתמנה כנאמן לביצוע ההסדר והתחייבותו הכללית אצל הכנ"ר תשמש גם לצורך תפקידו זה. שכר הנאמן ישולם על ידי המבקש, בהתאם לתקנות השכר, בנוסף לסכום המוצע לנושים במסגרת ההסדר.

2. אני מורה על כינוס אסיפות נושים שתתקיימנה תוך 120 יום במשרדי הנאמן להסדר.

3. אני מאמצת במלואן את הצעות הכנ"ר בנושא הפרסומים והמסירות האישיות לנושים, בדיקת תביעות החוב ודיווחי הנאמן כמפורט בסעיפים 2 ו- 4 לתגובת הכנ"ר, ואני מורה לנאמן לקיימן בדקדקנות ובקפדנות, לרבות לוחות הזמנים המפורטים שם.

4. על המבקש להפקיד בקופת הנאמן תוך 7 ימים ממועד החלטה זו סך של 15,000 ₪ שיהוו מקדמה על חשבון תשלום הוצאות ההסדר ופירעון החובות בהתאם להסדר המוצע.

5. אני מעכבת את יציאתו של המבקש מן הארץ למשך כל התקופה בה יעמוד צו עיכוב ההליכים בתוקף (ר' סעיף 6 להלן). על המבק ש להפקיד את דרכונו אצל הנאמן מידית ולא יאוחר מיום 2.8.2015.

6. ההליכים המשפטיים הננקטים על ידי הנושים הבלתי מובטחים נגד המבקש יעוכבו עד למועד הדיון בתוצאות אסיפת ההסדר. לאחר שיתקבל אישור הנאמן כי המבקש הפקיד בידה את הסכום הנזכר בסעיף 4 לעיל ואת דרכונו למען הסר ספק, נדרשת החלטה נוספת של בית משפט זה לאחר שיתקבל האישור הנ"ל של הנאמן, על מנת שעיכוב ההליכים ייכנס לתוקף.

7. הנושים יגישו לנאמן תוך 90 יום תביעות חוב, בהתאם לסעיף 76 לתקנות פשיטת הרגל, תשמ"ה-1985.
8. דיון בבקשה ובתוצאות אסיפות הנושים בעניינה יתקיים ביום 23.2.2016 בשעה 13:30 . הנאמן יגיש עד 14 ימים לפני הדיון, לבית המשפט ולכנ"ר, דו"ח על התנהלות הליכי ההסדר, על אסיפות הנושים שכונסו ותוצאותיהן.

5129371
54678313
9. המזכירות תשלח החלטה זו בדחיפות למבקש, לכנ"ר ולנאמן.

10. למען הסר ספק, ימי הפגרה נמנים במניין כל הימים הנ"ל.

ניתנה היום, י' אב תשע"ה, 26 יולי 2015, בסמכותי כרשמת, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סלים טהה
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: