ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהוד כדור נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
אהוד כדור

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
ב"כ העותר עו"ד דרור ארד איילון ועו"ד גיא זהבי
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
העותר היה מעורב באירוע קשה מאוד, הוא קיבל עליו אחריות מלאה, הוא אירוע בסופו של דבר לא עברייני מובהק אלא תאונת דרכים קשה וחמורה ויש לו אחריות אמיתית והוא מכיר באחריות באופן מלא. הוא אסיר למופת ולפני כן היה אזרח למופת. הוא זוכה לשיתוף פעולה ונותן שיתוף פעולה בתוך המערכת. הוא זוכה לאמון הגבוה ביותר שניתן לתת באסיר וכתבנו את זה בעתירה.
יש משהו מצער, כי הבקשות הקטנות ביותר שהוא מבקש יש מסלול של קושי אני לא יודע למה כי אתה מסתכל על ההתנהגות שלו אין משמעת ואין בעיות. הוא רוצה לגור באותה דירה, עם אותה מפקחת והיא רעייתו, הוא מבקש שיגדירו בצורה קצת יותר גמישה את האזור בו הוא שוהה.
תל אביב שם נמצאים סניפי הבנקים המרכזיים הוא איש עסקים ובעל נכסים, הילדים הקטינים שלו גרים בת"א, האמון בו מעולם לא הופר ואפילו דברים קטנים.
המקום בו הוא רוצה להיות בחופשה זה להרחיב את המקום לפחות גוש דן. הוא יבוא פעם ביום לתחנת המשטרה ולא פעמיים, אין שום אינדיקציה שלילית לגביו אלא ההיפך, הוא מעולם לא ניסה לברוח או הראה סימני בריחה. משך המאסר עד היום ומשך השחרור הוא מוכיח את עצמו עד היום.
בשעות הלילה הוא צריך להיות באותו מקום רק הוא רוצה לחזור שעתיים יותר מאוחר. הוא מבקש שבחופשה הוא יוכל להיות קצת יותר בחופשה, הכל במידה, הוא לא ביקש להשתחרר או לנסוע לקפריסין או אילת. בשעות היום הוא מבקש להיות רשאי לצאת גם לת"א.
הוא מבקש שהוא לא יהיה מלווה 24 שעות על ידי ערב צמוד ושהחתימה תהיה פעם ביום. אם הם רוצים הם יכולים לבקר בביתו ולא מצאו עד היום פגם אחד. בד"כ תשובה מתייחסת בעיקר לתנאי האסיר, התשובה עוסקת כולה בחומרת העבירה והביטוי מופיע 5-4 פעמים. אני חושב שחייבים אבל מותר לשב"ס ולהגיד מה באיש המסוים הזה מכביד ולו במעט על היענות ולו לחלק מהבקשות שלו. אין פה בקשה אחת מתריסה.
אבקש לבחון שמה שאנחנו מבקשים לעשות הוא על פי פקודת הנציבות, הכל בסמכויות שב"ס.
אני מכבד את שיקול דעת בית המשפט אך בכל אופן אבקש לשקול כל אחד מהתנאים ולראות במה אפשר להקל, המצב הוא אמיתי ויש צורך אמיתי בדבר הזה.
מציג את הנהלים.

ב"כ המשיב: זה לא נתון לסמכויות שב"ס אלא הקריטריונים הם על פי משטרת ישראל כי ברגע שאסיר יוצא משערי בית סוהר מי שאחראי ואמון על שלומו ועל פיקוח המעשים הוא משטרת ישראל ולא ניתן לפתוח לאדם במהלך החופשות שלו בכל גוש דן.

ב"כ העותר: משטרת ישראל הציגה נתון אחד שנוגע למר כדור שמצדיק את העמדה.

החלטה

העותר מרצה 6.5 שנות אמסר בגין הריגה ועבירות תעבורה והוא מבקש להקל בתנאי חופשותיו כמפורט בסעיף 2 לכתב התשובה.
המשיב מתנגד לעת הזו להקל בתנאי חופשותיו של העותר וטוען כי רק לפני חודש צומצם מעצר הבית הלילי כך שיחל בשעה 20:00 במקום בשעה 18:00.
באשר לבקשת העותר לשהות בתחומי גוש דן במהלך חופשותיו, טוען המשיב כי משטרת ישראל מבקשת לבדוק בקשה זו עובר לכל חופשה.
באשר לביטול תנאי הערב הצמוד והצורך לחתום פעמיים ביום בתחנת משטרה, טוען המשיב כי מדובר בתנאים בסיסיים הנחוצים נוכח משך יתרת המאסר שנותרה לעותר.
עמדת המשיב ומשטרת ישראל בכל הקשור לנושא העתירה היא עמדה סבירה לעת הזו וחזקה על משטרת ישראל כי תתחשב בכל השיקולים הראויים, לרבות מטרת בקשתו של העותר לשהות בתחומי גוש דן במהלך חופשותיו, כאשר יגיש בקשה בתחילה עובר לכל חופשה ויש לקוות כי ברבות החופשות וקיום תנאיהם תסתפק משטרת ישראל בבקשה כוללת.
גם התנאים של ערב צמוד וחתימה פעמיים בתחנת משטרה, אשר מקשים על העותר ועל אשתו שהיא הערבה הצמודה, הם תנאים סבירים לעת הזו לאור יתרת המאסר שנותרה לעותר, גם מבלי להתייחס לעבירה נושא מאסרו.

בכפוף לאמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ה, 23 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: אהוד כדור
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: