ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדאה אדמן נגד אילנה סבוהי :

לפני: כבוד ה שופט גיא הימן

התובעת:

מדאה אדמן

נגד

הנתבעות:

  1. אילנה סבוהי
  2. ש. שלמה רכב בע"מ, ח"פ 513763219

פסק-דין

נתבעת 2 לא התייצבה, באמצעות נציג כשיר לפי החוק, לדיון בתובענה. לפיכך, ובהתאם לאמוּר בתקנה 11 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), תשל"ז-1976 אני מקבל, במלואה, את התביעה נגדה.

אך גם בחינה לגופם של דברים, של ענינה של נתבעת 1, מוליכה לאותה מסקנה. נתבעת 1 פגעה במכונית שבה נהגה, והיא בבעלותה של נתבעת 2, בכל ִי-רכבה של התובעת ביום 6.8.2014 , בעת שהשתיים היו בניסיון להשתלב בתנועה בכיכר קוגל בחולון. לגרסתה, עצרה התובעת בנתיב הימני, בכניסה למעגל-התנועה. נתבעת 1 הגיעה בנתיב שמשמאלה ופגעה בכנף השמאלית הקדמית של מכוניתה של התובעת. גרסה זו אני מקבל, היות שהיא מתיישבת עם הנזק שנגרם. אמנם, בכניסה לכיכר קוגל מצב התנועה הוא מורכב וקולע, לא אחת, נהגים לכלל טעות. אולם, אילו הייתה זו התובעת שהתרשלה, מצפה היית להבחין בפגיעת-מעיכה בחלק הקדמי של מכוניתה, כמו גם במעיכה בחלקה הימני של מכוניתה של נתבעת 1. אלו לא אירעו. אלא, פגוש מכוניתה של התובעת נפגע מתלישה ומשפשוף בחלק השמאלי הקדמי (תמונות צורפו לכתב-התביעה) , ואילו מכוניתה של הנתבעת נפגעה בפינתה הימנית הקדמית (פרוטוקול, בעמ' 4, ש' 27-26) .

נזקה של התובעת הוכח בחוות-דעתו של שמאי, שלא נסתרה ובחשבונית שהנפיק השמאי בגין שכר-טרחתו. על יסוד כל אלה, אני מחייב את הנתבעות, יחד ולחוד, לשלם לתובעת בתוך 30 ימים מהיום (פגרת בתי-המשפט – במנין), סך של 5,504 ש"ח. איחור יוסיף הפרשי הצמדה ורבית כדין, מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

בתוך 15 ימים (הפגרה אינה במנין) מיום המצאתו לידיה, רשאית כל אחת מן הצדדים לעתור לבית-המשפט המחוזי בבקשה להרשות ערעור על פסק-דין זה.

ניתן היום, ט' אב תשע"ה, 25 יולי 2015, שלא במעמד הצדדים.


מעורבים
תובע: מדאה אדמן
נתבע: אילנה סבוהי
שופט :
עורכי דין: