ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק לאומי לישראל בע"מ נגד אורי אסף :


בפני כבוד הרשמת הבכיר ה סיגל אלבו

תובע

בנק לאומי לישראל בע"מ

נגד

נתבע

אורי אסף

החלטה

עניינן של הבקשות הרבות, התגובות והתשובות שהוגשו בתיק זה הוא בשאלה האם בוצעה המצאה כדין של כתב התביעה לידי הנתבע.

אין מחלוקת כי כתב התביעה הומצא לידי אשתו של הנתבע ברח' יוחנן בן זכאי 53/27 בירושלים.

הנתבע טוען כי אינו מתגורר בכתובת זו, כי הינו פרוד מאשתו וכי מאז שנת 2004 הוא מתגורר בבודפשט בהונגריה.

ואולם, מהמסמכים שהוגשו על ידי הנתבע עולה כי ביום 6.2.15 חתם הנתבע על שאלון לקביעת תושבות שהוגש למוסד לביטוח לאומי. בשאלון זה מציין הנתבע כי כתובת מגורי בישראל היא רח' יוחנן בן זכאי 54 בירושלים, היא הכתובת בה הומצא כתב התביעה. כמו כן, מציין הנתבע 1, כי הינו שוהה בחו"ל לסירוגין. לשאלה מתי בכוונתו לשוב לארץ, השיב הנתבע כי הינו תושב ישראל. עוד ציין הנתבע בשאלון זה כי הוא מש לם מס הכנסה כתושב ישראל וכן צירף לשאלון מכתב, בו מציין הנתבע כי למרות שהוא נאלץ לשהות ימים רבים בחו"ל, מרכז חייו הוא בישראל וכל משפחתו מתגוררת בישראל, כא שר בבעלותו דירה ברח' בן זכאי 54/27 בירושלים. הנתבע מוסיף ומציין כי יש לו חשבון בנק בארץ, כי הוא חבר בקופת חולים מאוחדת ומקבל טיפולים רפואיים בישראל.
יצוין כי בשאלון זה לא ציין המכתב כי הוא פרוד מאשתו, ואף הטענה כי הנתבע פרוד מאשתו לא נתמכה בתצהיר של הנתבע עצמו, כי אם בתצהירה של בתו.

איני מקבלת את טענת הנתבע כי העובדות עליהן הצהיר בשאלון שהגיש למוסד לביטוח לאומי הינן בגדר תחושתו הסובייקטיבית של הנתבע, אשר רואה עצמו כתושב ישראל. דברים אלה סותרים באופן מפורש את הפרטים עליהם הצהיר הנתבע בשאלון. הנתבע אינו יכול להישמע בשני קולות: מחד לטעון כי הוא תושב ישראל ונמצא בחו"ל לצרכי פרנסתו בלבד, ומאידך לטעון, לעניין ההמצאה, כי הוא מתגורר בחו"ל דרך קבע.

לאור האמור, אני קובעת כי כתב התביעה הומצא לידי הנתבע בכתובת אותה ציין בשאלון שהוגש למוסד לביטוח לאומי ככתובת מגוריו בישראל, ועל כן היתה המצאה כדין.

יחד עם זאת, לאור ההתנהלות הממושכת בעניין ההמצאה, אשר עד למועד זה לא ניתנה בה החלטה סופית, אני קובעת כי המועד להגשת כתב ההגנה יימנה החל ממועד המצאת החלטה זו לידי הנתבע או בא כוחו.

ניתנה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק לאומי לישראל בע"מ
נתבע: אורי אסף
שופט :
עורכי דין: