ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין YEMANE BERHANE נגד טוטאל פתרונות כ"א בע"מ :

22 יולי 2015
לפני: כבוד הרשמת כרמית פלד

התובע:
YEMANE BERHANE
ע"י ב"כ: עו"ד עמר

-
הנתבעות:
1. טוטאל פתרונות כ"א בע"מ
2. א. דורי בניה בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד שניידר

החלטה

לאחר שעיינתי בתגובת הנתבעות לבקשת התובע לזימון עד ובתשובה לתגובה, להלן החלטתי:
ביום 12/7/15 ניתנה החלטת בית הדין (להלן: "ההחלטה") ביחס לבקשת התובע לזמן לעדות את החשבת גב' דיאנה אומיטוב (להלן: "גב' אומיטוב").
הנתבעות מופנות לנימוקי ההחלטה, אשר התייחסה למרבית הטענות אשר מועלות ע"י הנתבעות בשנית, ושלא לצורך, לאחר שכבר קיבלו מענה והוכרעו .
בית הדין ער לכך שלצדדים שמורה הזכות העקרונית לקבוע את זהות עדיהן, בכפןף לשיקול דעת בית הדין ולהוראות הדין. לכן צויין בהחלטה שככל שהנתבעות מעוניינות להעיד את גב' אומיטוב עליהן להודיע לבית הדין עד יום 22/7/15 ובית הדין ישקול להתיר זימונה של גב' אמיטוב כעדה מטעם הנתבעות. עוד צויין בהחלטה - באופן בהיר וברור - שככל שהנתבעות אינן מעוניינות להעיד את הגב' אמיטוב, הרי שנוכח הרלבנטיות הרבה שעשויה להיות לעדותה – בקשת התובע לזמנה כעדה מטעמו מתקבלת.
עדותה של גב' אמיטוב אינה נדרשת ע"י התובע כעדות הזמה, אלא כעדות שעשויה לתמוך בטענתו לפיה לא קיבל לידיו רכיבי שכר שונים על אף שאלה מצויינים, כביכול, בתלושי השכר. נטל ההוכחה בענין זה מוטל על כתפי התובע ומשכך יש לאפשר גם לו לזמן עדים מטעמו להוכחת טענה זו. דברי הנתבעות בנוגע לכך שלבעל דין שמורה הזכות לבחור את עדיו נכונים ביחס לשני הצדדים ובכפוף לשיקול דעת בית הדין.
מתגובת הנתבעות עולה כי אינן מבקשות להעיד את גב' אמיטוב כעדה מטעמן. יחד עם זאת, מכיון שהדברים אינם מצויינים באופן מפורש בתגובת הנתבעות, לפנים משורת הדין, ונוכח אי הבהירות (המכוונת יש לומר ) מוארך המועד להגשת בקשה מטעם הנתבעות לזימון גב' אמיטוב כעדה מטעמן. הבקשה תוגש עד יום 30/8/15. ככל שהנתבעות אינן מבקשות להעיד את גב' אמיטוב עצמה תפעלנה הנתבעות עד יום 30/8/15 בהתאם לסעיף 11 להחלטה ותגשנה הודעה הכוללת פרטי גב' אמיטוב, על מנת שניתן יהיה לזמנה לעדות מטעם התובע.
בנסיבות הענין סבורה אני כי יש מקום לפסיקת הוצאות ואלה ייפסקו בסיום ההליך.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, (22 יולי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: YEMANE BERHANE
נתבע: טוטאל פתרונות כ"א בע"מ
שופט :
עורכי דין: